[FOTO] Tak wędrowali na szczyt Pradziada

0

O przejściu 112. uczestników XII Rajdu Prudnik – Pradziad już pisaliśmy. Tym razem garść fotografii z trasy.

Wędrowcy poruszali się trasą z Prudnika przez Las Prudnicki, Przełęcze pod Zamkową Górą i Mokrą, Petrovice, Solną Horę, Heřmanovice, Jedlovą, Ostry, Vrbno pod Pradědem, Małą Gwiazdę (Mala Hvezda), Ovči Vrch i Karlovą Studankę na szczyt Pradziada. 60-kilometrowa trasa miała kilka solidnych podejść i też kilka mocny zejść, które mogły dać się we znaki stawom. W Petrovicach na uczestników czekał punkt niespodzianka, z kawą i ciasteczkami, przygotowany przez Jarosława i Halinę Garczyńskich w oprawie prudnickiej firmy Merkury. Był deszcz, choć ten padał nierównomiernie, a czasem w ogóle. Najgorzej było pod koniec wędrówki i w późniejszych godzinach, kiedy rozpadało się na dobre i trzeba było wchodzić po odkrytym terenie (szczyt Pradziada, ze względu na dużą wysokość, jest pozbawiony wysokiej roślinności) w strugach deszczu i wietrze. Jednak satysfakcja z osiągnięcia celu była największa. Pusta tego dnia restauracja na szczycie (ze względu na pogodę) szybko wypełniła się klientami – uczestnikami rajdu.

Poniżej prezentujemy fotografie wykonanie na linii granicznej niedaleko Wieszczyny, w Petrovicach (punkt kawowy) i na łąkach poprzedzających miejscowość, obok źródła Osobłogi, w Heřmanovicach i Vrbnie pod Pradědem. Z reguły uśmiechnięte buźki mówią wiele…

W następnym poście opublikujemy zdjęcia z wręczenia certyfikatów przejścia RPP.

Osobom, które są na fotografiach, redakcja Tygodnika Prudnickiego udziela się zgodę na kopiowanie tych zdjęć i wykorzystanie do własnych celów, w tym publikacji na swoich profilach mediów społecznościowych.

NA STARCIE:

POD ŚWIĘTYCH ROCHEM / WIESZCZYNA:

PETROVICE:

ŹRÓDŁO OSOBŁOGI:

HERMANOVICE:

VRBNO POD PRADEDEM:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here