Dożynki powiatowo-gminne w Lubrzy

0
(fot. Grzegorz Weigt)

W sobotę 26 sierpnia gmina Lubrza świętowała podczas dożynek. Było to również wspólne świętowanie dożynek powiatowych, stąd uroczystościom przewodniczyli: wójt gminy Lubrza Mariusz Kozaczek i starosta prudnicki Radosław Roszkowski. Obecny był także burmistrz Głogówka Piotr Bujak. Święto Plonów zaszczycili swoją obecnością posłowie na Sejm RP: Katarzyna Czochara, Ryszard Galla, Tomasz Kostuś oraz senator Jerzy Czerwiński. Wśród gości był prezes Zarządu Banku Spółdzielczego w Prudniku Mirosław Michałowski.

Początek świętowania to Msza święta w kościele pw. św. Jakuba Starszego w Lubrzy, której przewodniczył ks. proboszcz Andrzej Majcherek (debiut w tej roli w Lubrzy). Nie zabrakło wielu przedstawicieli Rady Powiatu w Prudniku i Rady Gminy w Lubrzy oraz reprezentantów urzędów i szkół z powiatu i Lubrzy.

W uroczystej oprawie w kościele wystąpiła Bialska Orkiestra Dęta, która w asyście OSP Lubrza prowadziła także korowód dożynkowy z kościoła na boisko oraz dała piękny koncert z towarzyszeniem wokalnym Andrei Rischka. Po bialskiej orkiestrze na dużej scenie wystąpili: Siostry Wajs & Stonoga, Paulina Balcarczyk, Wiktoria Wójtowicz (były też akcenty prudnickie), Marie Veliká (gość z Krnova), Folw up, Grzegorz Markocki z zespołem i gwiazda wieczoru Felicjan Andrzejczak & Glam Quartet. Na zakończenie była zabawa z DJ Radkiem.

Wcześniej miało miejsce dzielenie chleba dożynkowego, który przynieśli starostowie dożynek: Justyna i Piotr Surmiak. Przedstawiciele władz samorządowych wręczali także nagrody przedstawicielstwom sołectw za piękne korony dożynkowe.

Nad całością czuwała ekipa Gminnego Ośrodka Kultury pod wodzą dyrektora Piotra Charczuka. Imprezę w pocie czoła (było gorąco) prowadził Mariusz Studzienny. Obok wspomnianych muzycznych atrakcji był duży namiot (z poczęstunkiem) dla wszystkich gości, były atrakcje dla dzieci, stoiska gastronomiczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here