Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (26 lipca)

0

Z rondem na Skowrońskiego i prostszym węzłem. Opolski oddział Generalnej Dyrekcji Dróg i Autostrad złożył wniosek o wydanie decyzji o środowiskowych uwarunkowaniach do wójta gminy Lubrza w sprawie budowy wschodniej obwodnicy Prudnika. To kolejny etap prac dokumentacyjnych, w ramach których uszczegóławiane są rozwiązania co do kształtu przyszłej drogi i infrastruktury towarzyszącej. W planach jest kolejne spotkanie z mieszkańcami. Oto, o czym można przeczytać w nowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” (26 lipca):

  • To fragment prawdziwej „Polski w ruinie”. Kontrowersyjny, zahaczający o populistyczne hasło polityków sprzed kilku lat, tytuł, to prawdziwy obraz ważnego skrawka dziedzictwa kraju nad Wisłą i Odrą. Hannibal Smoke w ten sposób zapowiada swoją najnowszą książkę o dawnych rezydencjach na Górnym Śląsku. Znajdzie się tam miejsce dla budowli na ziemi prudnickiej: Łąki Prudnickiej, Wierzbca, Trzebiny, Prężynki, Piorunkowic, Chrzelic, Kazimierza i Rozkochowa. I słowa krytyki na temat podejścia państwa polskiego do zabytków.
  • Znakarze odnawiają szlaki w Górach Opawskich. Grupa działaczy prudnickiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego odnawia szlaki we wschodniej części Gór Opawskich.
  • Leczył pokolenia głogówczan. Nie żyje lekarz Marian Duda, zasłużony dla ochrony zdrowia medyk z Głogówka.
  • Poważna zabawa lalkami. Świat lalek, taki tytuł ma wystawa części kolekcji Liliany Kamińskiej z Prudnika. Bogate zbiory – ok. 400 lalek różnej wielkości, to efekt bardzo wielu starań i środków przeznaczonych na to hobby. Efekt? Rewelacyjny!
  • Między nami, czempionami. Ekipa Ośrodka Hodowli Zarodowej w Głogówka przyjechała z Opolagry z tarczą.
  • Solec. Jak sołtyska z komturem. Przy takiej współpracy musiało się udać i udało się, co potwierdzają organizatorzy, uczestnicy i mieszkańcy, bawiąc się wspólnie do rana podczas Rycerskiego Zlotu Motocyklowego.
  • Rozkochów. Rockowe wydarzenie w miejscu, które może zaskoczyć. Rock Am Palast po raz drugi zagościł w przestrzeniach Pałacu Rozkochów (7 i 8 lipca). Rockowa muzyka w sposób nietuzinkowy wkomponowała się w barokowe otoczenie zabytkowej budowli.
  • Wędrowiec. Tak było na „Kropce”. Cztery dni, 13-16 lipca wypełnione muzyką. Koncerty znakomitych wykonawców odbywały się w Muszli Leśnej w Parki Zdrojowym i na Małym Rynku w Głuchołazach.
  • Wędrowiec. Grab. Przyroda to jeden z największych walorów naszych wycieczek i czasem zwykłych spacerów. Biolog Karol Koziarowski opisuje czytelnikom graba, drzewo doskonale znane w Polsce. Pisze również o tym, gdzie na terenie Prudnika można spotkać najciekawsze okazy tej rośliny.
  • Sport (piłka nożna). To będzie ciekawy sezon. Takiego sezonu w 4. lidze opolskiej nie było od dawna. I można zaryzykować stwierdzenie, że dawno nie będzie.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here