Słowiańskie wakacje w… Prudniku

4

Fotografia z zaplecza ul. Młyńskiej w Prudniku trafiła na międzynarodowy profil Facebooka i spotkała się z… ciepłym przyjęciem internautów. Mieszkańców chwalono za kreatywność.

Fotografia opublikowana pierwotnie na profilu Spotted Prudnik (link poniżej) przedstawia ogrodowy basen na tle elewacji jednej z kamienic przy ul. Młyńskiej. Na Squatting Slavic in Tracksuits (w wolnym tłumaczeniu: Kucający Słowianie w dresach; profil z przymrużeniem oka podchodzi do życia społecznego w krajach słowiańskich) fotografię opatrzono podpisem: Slavic holidays in Poland (tłum. Słowiańskie wakacje w Polsce). Przez trzy dni na zdjęcie zareagowało ok. 16 tys. internautów, a zdjęcie opatrzono 2,3 tys. komentarzy i udostępniono blisko 600 razy.

Większość komentarzy pod zdjęciem była pozytywna.

– Super sprawa. Gratuluje kreatywności, sam jestem zakręcony pozytywnie i wielki szacun dla lokatorów za pomysł – pisze Krystian.

– Zamiast czekać „na lepsze czasy” i nie robić nic, to żyją tu i teraz. Cieszą się chwilą. I super – komentuje Malwina.

Ale były też negatywne opinie dotyczące estetyki otoczenia.

W części komentarzy próbowano zlokalizować miejsce wykonania fotografii. Niektórzy sądzili, że to Wrocław, inni że Wałbrzych, Katowice, Poznań lub Łódź.

4 KOMENTARZE

  1. Nie wiem czy to Wrocław czy coś innego ale niestety Młyńska to zapomniana ulica a nr.45 pamięta elewację( a raczej jej brak) sprzed 45 roku, taka wizytówka dla gości odwiedzających targi wiosna, jesień, wstyd!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here