PILNE. Szpital ma nowego szefa

4

Paweł Rubiński został nowym prezesem Prudnickiego Centrum Medycznego. 54-latek zastąpił na stanowisku Ryszarda Brzozowskiego, który po roku złożył rezygnację.

Paweł Rubiński jest prudniczaninem. W przeszłości pracował w „Ustroniance”, zaś ostatnio był dyrektorem w jednym z największych koncernów napojów chłodzących w Polsce, produkujących np. dla Coca-Coli.

– Stoi przed nim – mówi dla „TP” starosta Radosław Roszkowski – niełatwe zadanie kontynuowania dobrych działań i rozwiązań, podejmowanych przez poprzedników. Liczymy też, że doświadczenia w wielkim biznesie pozwolą nowemu prezesowi na dorzucenie do oferty usług, świadczonych przez PCM nowych zadań, które wpłyną na lepsze bilansowanie wyniku finansowego.

Nasz rozmówca zwraca uwagę na ogromny problem szpitali powiatowych.

– Ich łączne zadłużenie w 2022 r. wzrosło z 15 (na koniec 2021) do 19 mld złotych.  Konieczne są liczne i gruntowne zmiany w polityce państwa w tym zakresie. Nawet, powszechnie stawiany u nas za wzór, Zakład Opieki Zdrowotnej w Nysie zakończył 2022 rok ze stratą 15 mln złotych – podkreśla.

Wyłonić nowego prezesa PCM nie było łatwo.

– Na ogłaszane wielokrotnie przez Zarząd Powiatu konkursy nikt się nie zgłosił – dodaje starosta Roszkowski.

  •  

4 KOMENTARZE

  1. Od razu widać że „urodzony dyrektor”, który wyciągnie PCM z zapasci, zawsze może polać wode z Ustronianki , albo Cole z hameryki

    • Uważasz, że jesteś Waść lepszy/mądrzejszy, to trzeba się było zgłosić.
      Wyraźnie napisali, że „Na ogłaszane wielokrotnie przez Zarząd Powiatu konkursy nikt się nie zgłosił”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here