Którędy i kiedy przejadą uczestnicy Tour de Pologne? Interaktywna mapa / czasy przejazdów

3

Czwarty etap wyścigu kolarskiego Tour de Pologne zaplanowano 1 sierpnia (wtorek) na trasie (198 km) między dolnośląskim Strzelinem a Opolem. Fragment etapu przebiegać będzie przez ziemię prudnicką.

Dokładnie będą do drogi wojewódzkie (405, 407, 414, 409) w gminach: Korfantów, Biała i Strzeleczki.

Organizatorzy podkreślają, że etap będzie mniej zróżnicowany jeśli chodzi o profil, stąd będą mogli wykazać się sprinterzy. Premie zaplanowano w: Strzegomianach, Sobótce, Strzelinie i Grodkowie.

W naszych okolicach trasa będzie prowadziła z Niemodlina do Tułowic, następnie przez Sowin do Korfantowa. Z miasta przez Starą Jamkę i Pogórze do Łącznika, przez wieś aż do skrzyżowania dróg wojewódzkich w Dębinie, gdzie trasa skręci na Moszną i dalej prosto przez Strzeleczki i Dobrą do Krapkowic.

Zawodnicy wystartują o godz. 12:00, a na mecie w Opolu spodziewani są około godz. 16:30. W Korfantowie kolarze pojawią się mniej więcej w godzinach 15:00 – 15:25, a w Strzeleczkach 15:30 – 16:00.

40 minut przed przejazdem odcinka etapu, drogi będą zamykane. To oznacza, że od około godz. 14:30 do 15:30 ruchliwa droga Prudnik – Opole między Dębiną a Łącznikiem będzie zamknięta. To czas orientacyjny i jego trwanie może ulec skróceniu, jeśli pierwszy i ostatni zawodnik na trasie nie będą jechać w znacznej odległości od siebie.

Ruch poprzeczny na trasie będzie odbywał się do ostatniej chwili i zostanie wstrzymany na czas przejazdu peletonu, który zajmie około 10 minut na danym skrzyżowaniu – informują organizatorzy.

3 KOMENTARZE

  1. Od kiedy używają elektrycznych silników w rowerach to przemkną tak szybko że ich nie będzie szło zobaczyć. 198 km w 2,5 h. To dobry wynik nawet samochodem przy jeździe zgodnie z przepisami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here