[FOTO/WIDEO] Ten bieg miał swój cel

0

12 483,30 zł i 64 euro zebrali organizatorzy imprezy pod wiele mówiącą nazwą Każdy Bieg ma Swój Cel. Pieniądze przekazane będą na zakup niezwykle drogiego leku dla chorej dziewczynki – Amelki Petryszyn.

Drogi to mało powiedziane, bo budżet sesji leku Daybue wyceniono na 4 mln zł! Dziecko jest chore na zespół Retta, bardzo rzadkie zaburzenie neurologiczne o podłożu genetycznym, którego cechą charakterystyczną jest postępująca utrata zdolności motorycznych.

>>POMOC DLA AMELKI – SIEPOMAGA.PL<<

Z pomocną sympatycznej rodzinie – obecnej na imprezie – pospieszyła między innymi Izabela Waloszek, pomysłodawczymi i współorganizatorka imprezy Każdy Bieg ma Swój Cel. Do tej pory odbyły się dwie edycje wydarzenia, w Walcach (pomoc kierowana jest do różnych osób), w tym roku – 1 lipca – był to Rozkochów i wsparcie dla Amelki. Miejsce urocze, bo całość imprezy odbyła się na terenie parku i ogrodu Pałacu Rozkochów. Główną częścią wydarzenia był cykl biegów, podzielonych na kategorie wiekowe i dostosowane do nich długości trasy, od ok. 300 metrów dla dzieci, po prawie 5 kilometrów dla dorosłych, w tym sztafeta dla firm i organizacji (w tej ostatniej, bodaj najbardziej emocjonującej części zawodów, wzięło udział 14 drużyn). Było też przejście nordic walking oraz… przejście trasy bez kijków. Liczyła się przede wszystkim chęć samego udziału i wsparcia potrzebującej. Zapisując się wpłacało się datek, teoretycznie z przelicznikiem 1 km = 1 zł, ale niemal każdy przekazywał większą kwotę.

W sztafecie trzy pierwsze miejsca zdobyły reprezentacje: 1. LZS Walce, 2. Multiserwis z Krapkowic, 3. Remont wykończenia wnętrz Karolina i Roman Janoszek z Wróblina.

W kategoriach dziecięcych zwyciężyli: Rafał Szczepanek (przedszkola), Klara Kunert (przedszkola), Cyprian Malisz (SP, kl. I – III), Klara Trinczek (SP, kl. I – III), Kajetan Malisz (SP, kl. IV – VIII) i Maria Orian (SP, kl. IV – VIII).

– Trasa była ciężka, miejscami było błoto, ale biegliśmy na lajcie. Kiedyś dużo biegałem, a dziś z kontuzją i chociaż mnie boli, to przyjechałem, żeby pomóc Amelce – mówi Arkadiusz Ossowski z Głogówka, który zwyciężył w biegu indywidualnym na głównej trasie. Zawodnik cały czas prowadził i kontrolował, co się dzieje za nim: – Znam kolegę, który był za mną i wiem jak biega – dodaje.

Warto dodać, że w biegu uczestniczyła mocna grupa biegaczy z gminy Głogówek (min. drużyna Cursores Głogówek). Pograniczny charakter Rozkochowa sprawia, że mieszkańcy sąsiedniej gminy aktywnie biorą udział w miejscowych wydarzeniach.

Dzięki sponsorom uczestnicy otrzymali wspaniałe i nierzadko niecodzienne nagrody. Wrażenie robiła ogromna paleta worków z mąką ufundowana przez młyn w Straduni. Okazała była również bramka startowa z kształcie kozła w nawiązaniu do herbu Kędzierzyna-Koźla i tamtejszego klubu sportowego Koziołek.

Po biegach odbył się piknik rodzinny z występami lokalnych zespołów, w tym dziecięcych, m.in. Przecinek z Brożca.

Organizatorami i partnerami wydarzenia byli: Gmina Walce, Młodzieżowa Rada Gminy Walce, Gmina Reńska Wieś, Gmina Czeska Wieś (CZ), DFK Gminy Walce, sołeckie koła DFK, grupa byłych członkiń Młodzieżowej Rady Gminy Walce oraz Fundacja Pałacu Rozkochów – Pomiędzy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here