[FOTO/WIDEO] Przedszkolaki uczą rodziców, jak prawidłowo myć ręce!

0

O tym, że regularnie należy myć ręce wie każdy. Nie każdy jednak stosuje się do tej zasady, dlatego tak ważne jest wyrobienie nawyków higieny od najmłodszych lat.

– Nawyki higieniczno-sanitarne to są pierwsze, podstawowe rzeczy, które rozwijamy u dziecka, gdy tylko przychodzi do przedszkola – mówi dyrektor Publicznego Przedszkola nr 4 w Prudniku Marzena Sajdak. – Uczymy je prawidłowo myć ręce, kiedy to robić, jak należy jeść, a więc wszystkie sprawy wychowawczo-opiekuńcze. Dopiero potem jest dydaktyka.

Zajęcia na temat higieny odbywają się we wszystkich grupach przedszkolnych w ramach Tygodnia Higieny Rąk. Spotkania mają elementy gier – zgadywanek, rozmów, ćwiczeń ruchowych i plastycznych, nauki piosenek oraz praktycznej nauki mycia rąk. W akcji bierze udział Powiatowa Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Prudniku, której pracownica Anna Mazepa, promuje nawyki higieniczne w placówkach oświatowych oraz podczas wakacyjnych zajęć. Spotkania z nią odbyły się m.in. w Przedszkolu nr 4 w Prudniku, Wiejskim Domu Kultury w Piorunkowicach i Przedszkolu nr 4 w Głogówku.

– Dzieci bardzo często myją ręce niedbale, zresztą podobnie jak dorośli – mówi Marzena Sajdak. – Faktycznie jak prawidłowo myć i dezynfekować ręce nauczyliśmy się dopiero, gdy była pandemia. Po spotkaniach, rozmowach z rodzicami, wiemy, że dzieci te nawyki przenoszą do domu, gdzie również rodzicom zwracając uwagę: tato, mamo, źle myjesz ręce! Trzeba to robić tak!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here