[FOTO/WIDEO] Przechód ponownie zwycięzcą Wasserballa

0

Przechód ponownie zwyciężył w organizowanym na własnym „boisku” turnieju piłki prądowej. Tym razem o włos od pokonania gospodarza była drużyna w barwach OSP Pogórze.

Zawody trwały dwa dni (29 i 30 lipca) i wzięły w nich udział 24 drużyny. Jak zaznaczają organizatorzy mogłoby być ich jeszcze więcej, ale ze względów technicznych (głównie ograniczeń czasowych) zdecydowali się na limit uczestników.

W zaciętym, finałowym meczu, w wyniku konkursów rzutów karnych, zwyciężył Przechód pokonując Pogórze 4:3. W meczu o trzecie miejsce Rzymkowice pokonały Niederbardenberg.

W turnieju wzięły udział drużyny krajowe (m.in. Nowy Browiniec, Pogórze, Brzezina, Zielina, Rzymkowice, Mańkowice, Włodary, Wierzbie, Włostowa, Kadłub Wolny, Goszczowice) oraz z Niemiec (Herzogenrath i Niederbardenberg) i Rep. Czeskiej (Pisečna). Reprezentacja Herzogenrath dojechała na zawody na… rowerach pokonując trasę 1000 km!

Głównego organizatora wydarzenia – OSP Przechód – wsparły w tym roku: Starostwo Powiatowe w Nysie, Samorząd Województwa Opolskiego oraz Gmina Korfantów. Wśród gości i gospodarzy imprezy byli: posłanka Katarzyna Czochara, wojewoda opolski Sławomir Kłosowski, członek Zarządu Województwa Opolskiego Antoni Konopka, starosta nyski Andrzej Kruczkiewicz oraz burmistrz Korfantowa Janusz Wójcik.

Więcej o wydarzeniu w relacji w najbliższym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here