Znakomita zabawa

0
(fot. Grzegorz Weigt)

W czwartek 15 czerwca młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Prudniku zaprezentowała swój nowy spektakl. Zespół teatralny Afirmacja, którego opiekunką jest Anna Gattnar wystąpił już po raz kolejny, prezentując tym razem spektakl „Przyjaciele: Serial. Na scenie!”. Tytuł już wyjaśnia, że jest to inspiracja popularnym serialem „Przyjaciele”, tym razem w wersji na scenie.

Adaptacja filmu, organizacja  przedsięwzięcia, scenariusz i reżyseria to w głównej mierze dzieło Martyny Kochanowskiej, scenografia Julia Ligęza, realizacja dźwięku Mariusz Wojtczak, grafika Oliwia Krupińska. W rolach głównych wystąpili: Maryna Kochanowska, Weronika Szmulik, Mateusz Kras, Przemek Łój, Stanisław Bogusz, Nathaniel Szczepaniak. W pozostałych rolach: Ewelina Foryś, Kamil Brzeziński, Bartek Gąsiorek, Igor Chrobrowski, Dawid Gattnar, Bartosz Salawa i Oskar Brzeźnicki.

Przedstawienie wypadło znakomicie, całkowicie zawodowo, to zadziwiające, że rzecz jest zabawą młodych ludzi. Dużo humoru i znakomite, wyraziste, zapadające w pamięć postacie. Każdy obdarzony swoim charakterem, prawdziwi przyjaciele. Prosimy o jeszcze!

W czwartek spektakl zaprezentowany został aż cztery razy, dla rówieśników i po popołudniu dla rodziców. Sala widowiskowa kina „Diana” w Prudniku sprawdza się w takich sytuacjach bardzo dobrze. Teraz czas na biletowane przedstawienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here