Wystawa aktu w Pałacu Rozkochów

0

W najbliższą niedzielę (25 czerwca) w Pałacu Rozkochów odbędzie się wernisaż wystawy fotografii aktu kobiecego Andrzeja Timewinda.

Wystawa jest przede wszystkim owocem sesji fotograficznych wykonywanych na terenie Pałacu Rozkochów na przełomie 2022 i 2023 roku. Ale nie tylko. W przestrzeniach barokowej rezydencji zobaczymy też zdjęcia modelki Kamili z innych miejsc. 59-letni, uznany artysta z Krakowa, ma na swoim koncie udział w konkursach i wystawach fotograficznych w: Polsce, Francji, Austrii, Włochach, Hiszpanii, Estonii, Wielkiej Brytanii, Singapurze, Hong Kongu i Stanach Zjednoczonych.

Wieloznaczne prace artysty tworzą kontrast między ciałem modelki a zdegradowanymi przestrzeniami starej rezydencji. Timewind przykłada duże znaczenie do światła, tła, dekoracji i kostiumów. W Rozkochowie są one ograniczone, czasem wręcz ascetyczne, mimo to nie sposób ich nie zauważyć. Niczym wytrawny scenarzysta i scenograf tworzy z nich historie, a fotografie je opowiadają.

Jaką tajemnicę chce przekazać artysta w swoich dziełach? Czy monochromatyczne barwy są mroczną szarą rzeczywistością na wpół zrujnowanego pałacu, czy kolorem piękna kobiety i wciąż wspaniałych detali dawnej rezydencji?

Kuratorem wystawy jest prudnicki fotografik, a jednocześnie prezes Fundacji Pałacu Rozkochów Piotr Kulczyk.

Pałac Rozkochów (gm. Walce) koło Głogówka / sala koncertowa

  • niedziela, 25 czerwca
  • godz. 14:00
  • wstęp wolny

WARSZTATY TEATRALNE

To nie jedyne wydarzenie tego dnia w Pałacu Rozkochów. Po południu odbędą się tam warsztaty teatralne inspirowane „Snem nocy letniej” Williama Szekspira, które poprowadzi Daria Daszka Gacek (zobacz zaproszenie Darii). Zajęcia odbędą się w dwóch turach – o godz. 15:00 dla dzieci i o godz. 16:30 dla młodzieży i dorosłych. Zajęcia są płatne w formie wolnego datku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here