Urlop i pobyty rehabilitacyjne dla seniora w Domu Opieki Złote Borki w Jarnołtówku. Zapraszamy na dzień otwarty

0

Sezon wakacyjny już się zbliża wielkimi krokami. Wszyscy szukamy miejsca, gdzie możemy odpocząć i zabrać sił. Co jednak, kiedy potrzebujemy urlopu, odpoczynku, rehabilitacji, a już nie jesteśmy w pełni sprawni?

Dom Opieki Złote Borki w Jarnołtówku zapewnia pełną opiekę i rehabilitację w ramach krótkotrwałych pobytów wakacyjnych dla osób z różną sprawnością. Ośrodek zatrudnia wykwalifikowany personel opiekuńczy i rehabilitacyjny oraz pielęgniarski. Stała opieka lekarza sprawia, że seniorzy są zabezpieczeni pod kątem podstawowej opieki medycznej, a jeśli sytuacja tego wymaga to również mają zapewnioną opiekę lekarską specjalistyczną. Dom Opieki Złote Borki posiada również własną karetkę do bezpiecznego transportu swoich mieszkańców.

Dom Opieki Złote Borki w Jarnołtówku to nie tylko miejsce, gdzie można zamieszkać na stałe. Zazwyczaj z taką formą opieki są kojarzone domy seniora. Nasz ośrodek działa nieco inaczej. Można u nas zamieszkać na stałe lub na dłuższy okres. Często jednak rodziny potrzebują wsparcia przy okresowej opiece nad seniorem i taką opiekę u nas znajdą. Pobyty czasowe czy też pobytu krótkoterminowe to część naszej oferty.

Dom Opieki Złote Borki w Jarnołtówku to miejsce, gdzie senior może spędzić pobyt wakacyjny, krótkoterminowy czy pobyt rehabilitacyjny w zależności od tego, czego potrzebuje.  Mamy do zaoferowania w pierwszym rzędzie pobyty krótkoterminowe, urlopowo-wypoczynkowe, w trakcie których senior jest otoczony opieką personelu opiekuńczego i jednocześnie może korzystać z zajęć rehabilitacyjnych, spacerów, terapii zajęciowej. Długość pobytów urlopowo-wypoczynkowych jest zależna od decyzji seniora i jego rodziny. Często zdarza się, że rodziny decydują się skorzystać z wolnego i wypocząć w czasie pobytu seniora u nas, ponieważ wiedzą, że w tym czasie senior ma zapewnioną opiekę i jest bezpieczny. Kolejną grupą pobytów są turnusy rehabilitacyjne. Możemy je podzielić na rehabilitację po zabiegach operacyjnych, np. po złamaniach, rehabilitację po udarze, rehabilitację jako rekonwalescencję po długim pobycie w szpitalu. Szczególnie rekonwalescencja po szpitalu cieszy się dużym powodzeniem, ponieważ w tym czasie senior może dojść do optymalnej sprawności i wrócić do sił.  Długość pobytów rehabilitacyjnych jest uzależniona od decyzji samego seniora i jego najbliższych. Dom Opieki Złote Borki w Jarnołtówku ma własną salę rehabilitacyjną wyposażoną w nowoczesny sprzęt do ćwiczeń, a zabiegi odbywają się pod okiem wykwalifikowanego i bardzo doświadczonego personelu. Każdy senior ma indywidualnie dobierany program rehabilitacji, tak aby przynosił on najlepsze efekty.

W każdym wypadku można odwiedzić nasz ośrodek i zobaczyć jak wyglądamy i na miejscu sprawdzić, co proponujemy. Rodziny, zanim zdecydują się na pobyt, chcą sprawdzić, czy tworzymy warunki, jakie im odpowiadają. Zawsze zapraszamy do odwiedzin, bo wybór miejsca musi być świadomy. Teraz, w sobotę 24 czerwca planujemy piknik dla rodzin i dzień otwarty jednocześnie. To jest czas, kiedy można nas odwiedzić w czasie trwającego pikniku i jednocześnie porozmawiać z personelem. Będzie można również zobaczyć nasze zajęcia rehabilitacyjne i porozmawiać z fizjoterapeutami. Będzie też można zwiedzić ośrodek i teren przyległy do niego, aby zobaczyć, jak pięknie jest u nas. Każda pora roku w Jarnołtówku jest piękna, ale lato kwitnie i jest kolorowo i zielono. Zapraszamy serdecznie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here