Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (14 czerwca)

3

Obwodnica później, niż zapowiadano. Wystarczył rok i trzy miesiące od konsultacji społecznych dotyczących projektu wschodniej części obwodnicy Prudnika, by planowany termin finalizacji inwestycji został przesunięty o 9 miesięcy. Oto, o czym można przeczytać w nowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” (14 czerwca):

 • Nie żyje Jan Tomaszewski. O Janie Tomaszewskim, byłym dyrektorze Studium Wychowania Przedszkolnego, a potem Studium Nauczycielskiego pisze Elżbieta Zapała.
 • Przywrócić pośpieszny do Warszawy. Samorządy angażują się w kolejne etapy odbudowy linii kolejowej między Racławicami Śląskimi a Raciborzem. Samorząd Województwa Opolskiego wyda blisko 20 mln złotych na projekt. Z kolei w Kędzierzynie-Koźlu odbył się „okrągły stół” poświęcony tematyce kolejowej w południowo-wschodniej części województwa opolskiego. Jakie są wnioski z ziemi prudnickiej?
 • Ten pałac jest nawiedzony! Łukasz „Sethu” Płonka, autor jednego z najbardziej popularnych, polskich kanałów w mediach społecznościowych poświęconych eksploracji miejsc związanych z duchami, nagrał materiał w Pałacu Rozkochów. Czy dawna rezydencja Pücklerów i Seherr-Thossów jest nawiedzona?
 • Wspólne zawody, osobna klasyfikacja. W sobotę (10 czerwca) na terenie stadionu przy ul. Włoskiej w Prudniku odbyły się Młodzieżowe Zawody Pożarnicze gmin Prudnik i Lubrza. Gazeta podaje ich wyniki. Są również rezultaty z takich samych zawodów w Mochowie dla gminy Głogówek.
 • Premierowa Chimera. Krótkie spojrzenie na aktualne wydarzenia w życiu, wywodzącego się z Lubrzy zespołu Misscore. Dzieje się tam bardzo dużo i dobrze.
 • Interwencja. Papą do śmietnika. W ubiegłym tygodniu czytelnik zgłosił nam interwencję w sprawie wyrzucenia do pojemnika na odpady wspólnoty mieszkaniowej papy pochodzącej z remontu z jednego z mieszkań budynku przy ul Dworcowej.
 • Dni Gminy Walce. Samorząd Gminy Walce, organizując swoje święto, kładzie nacisk na to, z czego słynie lokalna społeczność – muzykę.
 • Racławice Śląskie. Do wakacji blisko, ale… Rok nauki się kończy, już w maju wśród uczniów była trochę już wakacyjna atmosfera, ale życie szkoły jeszcze bogate w wydarzenia i toczy się aktywnie.
 • Pielgrzymka do Meksyku. Plan Trzech Kultur. Grupa pielgrzymów z Prudnika, o której dołączyli wierni z innych części Polski oraz Rep. Czeskie, wybrała się do Meksyku.
 • Muzyka. Singing and swinging. 24 maja premierę miał album „Singing and Swinging” Big Bandu Wydziału Jazzu w Nysie pod dyrekcją Piotra Schmidta.
 • W ogrodzie. Jak skutecznie hodować rododendrony? Jarosław Kłuskiewicz opisuje skuteczne metody hodowli rododendronów. Mam w tym doświadczenie, posiadając przydomowy ogród, w którym ten gatunek roślin zajmuje poczesne miejsce.
 • Czy miss była wybrana? Wprawdzie trochę czasu od imprezy minęło, ale nawet i organizatorzy, dopiero po dwóch tygodniach spotkali się aby z dystansu spojrzeć na to, co i jak się działo na spotkaniu w parku.
 • Młodzi wędkarze nad stawem. W niedzielę 4 czerwca nad stawem w Niemysłowicach odbyły się spławikowe zawody wędkarskie z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka.
 • Wystawa w bibliotece. Z historii fotografii na Opolszczyźnie. W centrali Miejskiej i Gminnej Biblioteki Publicznej w Prudniku można zwiedzać wystawę „Hauptmann Khmer. Z historii fotografii w Opolu”.
 • Archiwum Odkrywcy. W ogrodzie krasnoludków. Niecodziennym gościem kącika historycznego Tygodnika Prudnickiego są krasnale ogrodowe. W Głogówku znajduje się ich ogród, którego historia sięga dziesiątki lat wstecz.
 • Zielony Kufer. Kronikarza – kronik wielki stos. Z powodu potrzeby użycia tych kronik, po wyciągnięciu ich z kilku różnych miejsc (to takie filie kufra), już na dawne miejsca – przynajmniej na razie – nie wróciły, a w ciężki stos się ułożyły na wieku kufra. Do wnętrza już się nie dostanę.
 • Sport (piłka nożna). Postawili się tylko do przerwy. Sezon 2022/23 czwartej ligi przeszedł do historii. Drużyna Fortuny Głogówek ostatecznie zakończyła rywalizację na doskonałym 4. miejscu (przed rokiem 6.), co jest najlepszym wynikiem w tym wieku w tej klasie rozgrywkowej.
 • Sport (piłka nożna). Pogoń w barażach o czwartą ligę. Dopiero w ostatniej kolejce spotkań wyłoniony został wicemistrz II grupy klasy okręgowej i to prudnicka Pogoń przystąpi do walki o awans do najwyższej ligi wojewódzkiej z zespołem z końcowych miejsc 4. ligi. (Unia Tułowice – Pogoń Prudnik)
 • Sport (karate WKF). Wysoki poziom i profesjonalizm. Z czterema medalami wrócili karatecy Zarzewia Prudnik z Mistrzostw Polski Juniorów Młodszych, Juniorów i Młodzieżowców w karate WKF, które zostały rozegrane w Zielonce – Parcela koło Warszawy.
 • Sport (piłka nożna). Pokazali moc. UKS Orlik Prudnik (rocznik 2010) zagra w finale krajowym Turnieju Mała Piłkarska Kadra Czeka im. Marka Procyszyna.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

3 KOMENTARZE

 1. Ani słowa o tragicznej śmierci Daniela Kasiniaka na studni kanalizacyjnej w byłym Frotexie. Dziwna zmowa milczenia? Mam nadzieję, że te szmaciarze ze ZWiK Prudnik zostaną pociągnięci do odpowiedzialności bo to nie jest odosobniony przypadek gdy dochodzi do wypadku na ich urzadzeniach!

  • Jak ląduje śmigłowiec LPR to zazwyczaj jest sensacja na pierwszą stronę… Panie Andrzeju kazali panu cicho siedzieć w tej sprawie?

 2. Frotex po wyburzeniu ,powinien byc wielkim parkingiem dla pojazdow, na nic wiecej sie nie nadaje ,podloze przesiakniete chemia 2 metry w glab gleby ,a moze I glebiej!?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here