Tędy w sierpniu przejadą kolarze Tour de Pologne

0

Najlepsi polscy i zagraniczni kolarze pojawią się na drogach ziemi prudnickiej 1 sierpnia podczas czwartego etapu wyścigu Tour de Pologne organizowanego po raz 80.

Sportowcy przemierzą trasę Strzelin – Sobótka – Strzelin – Grodków – Niemodlin – Tułowice – Korfantów – Łącznik – Strzeleczki – Krapkowice – Opole. W godzinach organizacji wyścigu mogą być utrudnienia w ruchu. Dość powiedzieć, że kolarze przetną ruchliwą drogę wojewódzką nr 414 Prudnik (Lubrza) – Opole (1 sierpnia to wtorek). Trasa na odcinku na terenie gmin: Korfantów, Biała i Strzeleczki nie będzie zbyt wymagająca dla kolarzy. Na sportowców czekają tu płaskie lub lekko pagórkowate odcinki. Ciekawym miejscem do obserwacji wyścigu może być skrzyżowanie w Dębinie, gdzie kolarze ostro skręcać będą od strony Łącznika w kierunku Mosznej.

Po raz ostatni prestiżowy wyścig zawitał do Prudnika w 2012 r. Wtedy lotna premia znajdowała się na ul. Kościuszki, na wysokości Placu Wolności. Lokalizacja mety etapu wyścigu nie jest tania. Prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski w rozmowie z dziennikarzem Nowej Trybuny Opolskiej powiedział, że samorząd musiał przekazać organizatorowi wydarzenia około 100 tys. zł, a drugie tyle to pozostałe koszty realizacji przedsięwzięcia przez gminę.

Tegoroczny wyścig odbywa się po raz 80., ale jego pierwsza edycja odbyła się 95 lat temu!

Przebieg etapu Tour de Pologne na terenie gmin: Korfantów, Biała i Strzeleczki. Kolarze poruszać się będą od strony Tułowic. (mat. mapy.cz)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here