Konsultacje społeczne w sprawie obwodnicy Głogówka

1
(fot. Urząd Miejski w Głogówku)

W ratuszu w Głogówku odbyły się zorganizowane przez Zarząd Dróg Wojewódzkich konsultacje społeczne w sprawie wstępnej koncepcji przebiegu wschodniej obwodnicy Głogówka.

Obwodnica planowana jest w ciągu drogi wojewódzkiej nr 416. Początek zlokalizowany będzie między Rzepczami i Głogówkiem, następnie przez tereny polne po wschodniej stronie miasta aż do Głogowca.
Podczas konsultacji mieszkańcy Winiar poruszyli temat przeniesienia ciężkiego transportu samochodowego na ul. Wiejską (krzyżującą się z obwodnicą). Zastępca dyrektora ZDW Mirosław Sokołowski zapowiedział zorganizowanie spotkania w tej sprawie z udziałem Starostwa Powiatowego w Prudniku, władz gminy oraz mieszkańców.

Zarząd Dróg Wojewódzkich w Opolu opublikował również na specjalnie przygotowanej stronie internetowej (https://obwodnica-glogowek.pl/) wszystkie dokumenty, mapy i informacje na temat koncepcji przebiegu wschodniej obwodnicy Głogówka w ciągu drogi wojewódzkiej nr 416. W zakładce „Konsultacje” można zgłaszać swoje uwagi i postulaty do planowanej trasy.

(fot. Urząd Gminy Głogówek)
(fot. Urząd Gminy Głogówek)
(fot. Urząd Gminy Głogówek)
(fot. Urząd Gminy Głogówek)
(fot. Urząd Gminy Głogówek)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here