Dni Prudnika 2023. To wydarzy się pierwszego dnia!

0

Przez dwa dni (24 i 25 czerwca) na scenie rozstawionej na prudnickim rynku zagra i zaśpiewa 12 zespołów i solistów, od tych znanych lokalnie u progu kariery, przez lokalnych, ale sławnych na całą Polskę, po krajowe gwiazdy.

Będzie sporo muzyki i miejmy nadzieję dobrej zabawy! Dziś piszemy o tych, którzy wystąpią w sobotę (24 czerwca).

Emilia Romaniuk-Mięczakowska (godz. 16:15)

Śpiewanie jest jej pasją niemal od zawsze – podobno już jako trzylatka śpiewała piosenki Anny German, a później także Adele, Ariany Grande i innych artystów. Wśród swoich ulubionych wykonawczyń wymienia Lady Gagę, której utwory są dla niej inspiracją. Szczególnie dobrze czuje się w repertuarze balladowym.

Jak twierdzi, nie wyobraża sobie życia bez muzyki. Ukończyła klasę fortepianu w prudnickiej Państwowej Szkole Muzycznej I st. im. Karola Szymanowskiego.

Aktualnie swoje artystyczne pasje udanie godzi z obowiązkami szkolnymi, ucząc się w I Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza w Prudniku.

Emilia Romaniuk-Mięczakowska (mat. POKiBP)

Małgorzata Kalińska (godz. 16:15)

Jest solistką Sceny Muzycznej w Ośrodku Kultury w Niemodlinie. Przed laty związana z Prudnikiem, mieszkając tu przez 6 lat, podczas nauki w Studium Wychowania Przedszkolnego (obecnie II LO im. Stefanii Sempołowskiej).

Śpiewa i koncertuje od lat, wykonując utwory znanych polskich wokalistek: Anny German, Violetty Villas, Anny Jantar, Ireny Jarockiej, Ireny Santor, Eleni, Sławy Przybylskiej, Teresy Werner. W repertuarze ma także szlagiery piosenki śląskiej, piosenki romskie, z okresu dwudziestolecia międzywojennego, utwory z lat 50.-70., a także pieśni patriotyczne, ludowe, kresowe, kolędy i pastorałki.

Jest laureatką i finalistką wielu konkursów wokalnych, jak m.in.:

Międzynarodowy Konkurs Piosenek Anny German „Wiktoria” w Warszawie (Grand Prix), Międzynarodowy Festiwal „Chorus Inside” we Włoszech (złoty medal), Międzynarodowy Festiwal Sztuk Artystycznych „Mewa” w Rowach (I miejsce), Międzynarodowy Konkurs „Kultura Romansu” w Warszawie (II miejsce), Ogólnopolski Festiwal Piosenek Violetty Villas w Lewinie Kłodzkim (II miejsce), Międzynarodowy Festiwal Piosenek Anny German w Białymstoku (II miejsce – 2021), Ogólnopolski Festiwal Piosenek Retro im. M.Fogga w Warszawie („Złoty Liść piosenki Retro”), Festiwal Gniatkowskiego w Poraju, Festiwal Piosenki Patriotycznej „Tobie Polsko”, Ogólnopolski Konkurs Wokalny im. Stanisława Jopka (wyróżnienie).

Jest ponadto dwukrotną laureatką Festiwalu Kultury Kresowej w Głuchołazach (I miejsce – 2019, 2021), zdobywczynią Grand Prix Nyskiej Senioriady.

Występowała w licznych koncertach okolicznościowych, poświęconych Annie German, Violetcie Villas i innym wykonawcom – w Warszawie, Lewinie Kłodzkim, Rowach. Czterokrotnie brała udział w „Szmaragdach Opolskich” pod patronatem Marszałka Województwa Opolskiego, w Zamku Moszna oraz Filharmonii Opolskiej.

Pisze także wiersze, projektuje stroje sceniczne, uwielbia taniec.

Małgorzata Kalińska (mat. POKiBP)

The Jam Session (godz. 16:30)

Zespół powstał około 5 lat temu i wówczas przybrał nazwę „TheJamSession”.

Od początku ideą grania była tzw. wolna improwizacja, oparta na blues-rockowych schematach, a muzycy często wymieniali się instrumentariami, tworząc grono multi-instrumentalistów.

Aktualny skład zespołu:

 • Tomasz „Szamot” Pusz – gitara elektryczna,
 • Marcin „Siwy” Krzywda – bas, gitara akustyczna,
 • Zbigniew Ociepka – perkusja,
 • Grzegorz Kras – gitara akustyczna, bas.
The Jam Session (mat. POKiBP)

Manson Band (godz. 17:00)

Zespół obecny na scenie muzycznej od 35 lat, grający w stylistyce: southern-rock, blues, country i rock&roll.

MANSON BAND jest częstym gościem festiwalu Piknik Country w Mrągowie, oraz na festiwalach w Wolsztynie, Lesku, Wiśle, Dąbrowie Górniczej i Siemianowicach Śląskich. Corocznie bierze udział w Festiwalu Whiskey&Fazole w Czechach.

Zespół występuje podczas licznych imprez plenerowych, jak: Master Truck, AmericanCarsMania, Trucker Country, Open Drift, a także na zlotach motocyklowych i podczas dni miast. Na koncertach tworzy klimat amerykańskiego południa, nawiązując dobry kontakt z publicznością.

Muzycy mają w dorobku trzy płyty CD („Samotny Wilk I”, „Samotny Wilk II” i „Nie pytaj mnie o drogę”), zawierające autorski repertuar: kompozycje autorstwa Jana Mansona i Pawła Myszyńskiego, z polskimi tekstami.

Skład zespołu:

 • Marek Morawiec – bass, śpiew
 • Marek Adamowicz – bębny
 • Jan Manson – gitara, śpiew
 • Paweł Myszyński – gitara, śpiew
Manson Band (mat. POKiBP)

Bliżej Sadu (godz. 18:00)

Bliżej Sadu to trio wykonujące poezję śpiewaną, której stylistycznie blisko do muzyki popularnej, ale jednocześnie dąży w stronę folkloru.

Zespół tworzy utwory, w których autorem słów jest Tadeusz Soroczyński – zmarły w 2018 roku poeta, który po przybyciu z Kresów na ziemię prudnicką, żył i tworzył w Prężynce, położonej nieopodal Prudnika.

Skomponowana do słów wierszy muzyka prezentowana jest na żywo, z gitarą akustyczną, pianinem i podkładem elektronicznym.

Skład zespołu:

 • Natalia Rygiel – śpiew,
 • Mateusz Dźwigała – pianino,
 • Waldemar Orłowski – gitara.
Bliżej Sadu (mat. POKiBP)

Dopamina (godz. 19:00)

Zespół tworzy pięciu muzyków, grających energiczny, gitarowy pop-rock, z elementami melorecytacji. Mają na koncie kilkadziesiąt zagranych koncertów, a także udane występy na kilku przeglądach muzycznych, czy Scyzoryki Festiwal 2022.

Grupa jest ponadto laureatem I miejsca w konkursie „Młodzi Artyści Skrzydłami Współpracy”, ogłoszonym przez Samorząd Powiatu Prudnickiego (2023).

Prudnickiej publiczności dali się poznać, grając podczas finału WOŚP w roku 2022.

Latem ‚2023 DOPAMINA planuje wejście na rynek muzyczny z debiutancką płytą, pt. „Dzień się nie skończył”.

Skład zespołu:

 • Kamil Zadrożny – wokal,
 • Maciej Przybylski – gitara,
 • Marcel Miłek – gitara,
 • Janek Laurans – bas,
 • Piotr Obstoj – perkusja.
Dopamina (mat. POKiBP)

Paulina Lulek & Bubba Gump (godz. 20:00)

Paulina Lulek – altowiolistka, wokalistka, kompozytorka i autorka tekstów. Jest absolwentką Akademii Muzycznej im. Karola Lipińskiego we Wrocławiu, w klasie altówki. Koncertowała z licznymi orkiestrami, w Polsce i za granicą. Posiada duże doświadczenie w dziedzinie wokalistyki rozrywkowej, co zaowocowało licznymi koncertami u boku gwiazd polskiej sceny muzycznej.

Paulina Lulek jest zwyciężczynią drugiej edycji programu TVP2 „Bitwa na głosy”, z drużyną Kamila Bednarka. W 2013 roku była reprezentantką Opolszczyzny na jubileuszowym 50. Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu, w kategorii „Debiut roku”.

Ponadto z sukcesem uczestniczyła w programach telewizyjnych, takich jak: „The Voice of Poland” w TVP2 (w drużynie Marii Sadowskiej), oraz w programie „Must be the music” stacji POLSAT, gdzie wraz z kwartetem smyczkowym CHILLA QUARTET zwyciężyła w konkursie na najlepszy występ programu.

Jako wokalistka i altowiolistka, Paulina prowadzi zespół CHILLA QUARTET – żeński kwartet smyczkowy, grający koncerty z muzyką rozrywkową na terenie całego kraju.

Najnowszy singiel Pauliny „Pokochaj” (z udziałem zespołu Bubba Gump), znalazł się na playliście Polskiego Radia.

Paulina Lulek (mat. POKiBP)

Hirek Wrona (godz. 21:00)

Właśc. Hieronim Roman Wrona. Znany jako dziennikarz, publicysta, DJ i DVJ, producent i reżyser wydarzeń artystycznych oraz koncertów; także wykładowca akademicki.

Rzecznik prasowy wielu festiwali i koncertów (m.in.: Festiwalu Opolskiego, Sopockiego, Jazz Jamboree). Jako dziennikarz współpracował m.in. z radiową Trójką (1985-2020) i Teleexpressem (1992-2008), ostatnio z Polsatem Sport (od 2018).

Jest propagatorem i fanem jazzu oraz kultury hip-hop. Był pomysłodawcą, scenarzysta i prowadzącym wielkich koncertów z rapem – Hip-hop Opole – w latach 2001-04. Współzałożyciel pierwszej niezależnej wytwórni hip-hopowej B.E.A.T. Records.

Redaktor naczelny pierwszej radiowej sieci satelitarnej “Kosmos”; “Empik TV” oraz pisma Polski Hip-Hop.

Hirek Wrona (mat. POKiBP)

PROGRAM KONCERTÓW

Koncert „Prudnik to MY!”

24 czerwca (sobota)

 • 16:00 – 16:15 Emilia Romaniuk-Mięczakowska
 • 16:15 – 16:30 Małgorzata Kalińska
 • 16:30 – 17:00 The Jam Session
 • 17:00 – 18:00 Manson Band
 • 18:00 – 19:00 Bliżej Sadu
 • 19:00 – 20:00 Dopamina
 • 20:00 – 21:00 Paulina Lulek & Bubba Gump
 • 21:00 – 22:30 DJ-set Hirka Wrony

Prowadzenie: Agata Gwóźdź

Muzyczny finał Dni Prudnika 2023

25 czerwca (niedziela)

 • 18:00 – 19:00 ROXANNE Roxette Tribute Band
 • 19:00 – 19:30 ZBUKU
 • 20:00 – 21:00 POKAHONTAZ (Fokus & Rahim)
 • 21:00 – 22:30 BAJM (45 lat na scenie)

Prowadzenie: Hirek Wrona

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here