Prestiżowe wyróżnienie dla Powiatu Prudnickiego

5
(fot. Starostwo Powiatowe w Prudniku)

Podczas XXIX Zgromadzenia Ogólnego Związku Powiatów Polskich w Karpaczu, starosta Radosław Roszkowski odebrał prestiżową nagrodę za 10. miejsce Powiatu Prudnickiego w corocznym rankingu Związku, wśród samorządów do 60 tys. mieszkańców (jest ich ponad sto).

Powiat Prudnicki ponownie znalazł się w pierwszej dziesiątce najlepszych powiatów w Polsce, w ubiegłorocznej edycji zajął miejsce 7. Eksperci Związku Powiatów Polskich ocenili samorządy pod kątem wielu kryteriów, w dziesięciu grupach tematycznych, takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe; rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego; rozwój społeczeństwa informacyjnego i obywatelskiego; promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej; promocja rozwiązań z zakresu edukacji, kultury i sportu; wspieranie działań na rzecz społecznej gospodarki rynkowej; wspieranie działań na rzecz bezpieczeństwa publicznego; promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych; współpraca krajowa i międzynarodowa oraz działania promocyjne.

ROSZKOWSKI W ZARZĄDZIE

Starosta prudnicki Radosław Roszkowski został wybrany 31 maja, przez Zgromadzenie Ogólne ZPP, do Zarządu Związku Powiatów Polskich. Rekomendację otrzymał podczas marcowego Konwentu Starostów. Starosta prudnicki jest jedynym członkiem Zarządu Związku z województwa opolskiego.

[MATERIAŁ: MONITOR POWIATOWY OPUBLIKOWANY W TYGODNIKU PRUDNICKIM]

5 KOMENTARZE

  1. Piszcie już lepiej codziennie o GSS , ci ludzie doprowadzają sprawę do końca, i widać efekt poświęcenia, to im się należą medale

  2. Dziesiąte miejsce na 10 możliwych.
    Pieprzeni hipokryci jakby mogli to by się nawzajem po jajkach lizali… Mistrzowie przetrwania, likwidacji i cięć.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here