Wyczekiwane przejście

2

Finalizowane są prace budowlane w obrębie Ronda im. Stanisława Szozdy w Lubrzy, przy drodze wyjazdowej z Prudnika do Opola.

W ramach inwestycji powstaje brakujący fragment ciągu pieszo-rowerowego, z przejazdem dla rowerzystów i przejściem dla pieszych. Inwestycja poprawi bezpieczeństwo osób korzystających z usług pobliskiego centrum handlowo-usługowego oraz miłośników rekreacji rowerowej, gdyż połączy dotychczasowy ciąg pieszo rowerowy przy ulicy Powstańców Śl., ze ścieżką rowerową do Mosznej. Dodatkowo, po drugiej stronie ronda,  powstanie odcinek chodnika, ułatwiający pieszym dotarcie do Zakładu Energetyki Cieplnej.

Radości nie ukrywa starosta prudnicki Radosław Roszkowski: Bardzo się cieszę, że udało mi się namówić Generalną Dyrekcję Dróg na realizację tego bardzo ważnego dla mieszkańców przedsięwzięcia. Tym bardziej, że wsparcie finansowe Powiatu pozwoliło na zwiększenie zakresu prac, z pierwotnie planowanego chodnika, na ciąg pieszo rowerowy, co pozwala stworzyć logiczną całość z tym, co wybudowano dotychczas.

Inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, przy wsparciu Starostwa Powiatowego  w Prudniku.

[MATERIAŁ: MONITOR POWIATOWY OPUBLIKOWANY W TYGODNIKU PRUDNICKIM]

2 KOMENTARZE

  1. Absurd i wstyd. A na ul. Polną to jak przejść tą nową drogą ? Ladzie przechodzą na polną na czarno bo nadal przejścia nie ma z nowej pięknej wyczekiwanej ścieżki pieszo-rowerowej. KPINA i niezły żart. Brakuje przejścia na ul. Powstańców Śląskich przed rondem a za wiaduktem. LUDZIE ogarnijcie się tam urzędasy. Za co wy brawa oczekujecie ? Polna nadal odcięta od galerii. Nie da się do niej dojść bo nie ma przejścia. Prawo inżyniery za dyche.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here