[AKTUALIZACJE] Uwaga! Woda niezdatna do picia! Sanepid w Prudniku wydał komunikat

5
(fot. Zakład Komunalny w Głogówku)

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Prudniku wydał komunikat (19 maja) w sprawie nieprzydatności wody do spożycia.

Komunika dotyczy wody z wodociągu w Głogówku, która dociera do miejscowości: Głogówek, Dzierżysławice, Rzepcze, Nowy Dwór Prudnicki, Kierpień, Leśnik, Chudoba, Nowe Kotkowice i Mochów. W badanych próbkach wody Sanepid stwierdził obecność bakterii coli i Escherichia coli.

Wody NIE WOLNO wykorzystywać do picia, przygotowania posiłków, mycia i płukania warzyw i owoców, do produkcji żywności, mycia naczyń i do kąpieli. Woda może być używana WYŁĄCZNIE do prac porządkowych i celów sanitarnych.

Natychmiast rozpoczęliśmy chlorowanie wody, nasi pracownicy płuczą wodociąg – informuje Zakład Komunalny w Głogówku. – Jutro (sobota, 20 maja) woda zostanie ponownie przebadana. W międzyczasie zapewnimy dostawy wody mieszkańcom wszystkich wymienionych miejscowości.

KOMUNIKAT ZK GŁOGÓWEK NR 2:

Około godz. 14:30 ZK Głogówek podał komunikat nr 2: Jesteśmy po naradzie z wojewodą opolskim Sławomirem Kłosowskim, Sanepidem i innymi służbami. Ściągamy zewsząd cysterny do przewozu wody pitnej i użytkowej oraz przygotowujemy plan dystrybucji wody na terenie Głogówka i sołectw. O szczegółach będziemy informować w kolejnych komunikatach.

KOMUNIKAT ZK GŁOGÓWEK NR 3:

Zasięg awarii. WAŻNE! Sytuacja z niezdatną do użytku wodą dotyczy Głogówka (w tym: sołectwa Winiary), Mochowa, Dzierżysławic, Rzepczy, Kierpnia, Chudoby, Nowych Kotkowic i Nowego Dworu Prudnickiego.

NIE DOTYCZY: sołectwa Głogowiec i sołectwa Leśnik (skorzystaliśmy z możliwości zapewnienia wody z innego wodociągu) i wszystkich pozostałych sołectw. Komunikat sms rozsyłany przez Rządowe Centrum Bezpieczeństwa jest nieprecyzyjny – sytuacja nie dotyczy terenu całej gminy, a wskazanej części.

KOMUNIKAT ZK GŁOGÓWEK NR 4:

Do Głogówka dotarła pierwsza cysterna z wodą pitną, znajduje się na PKS-ie (ul. Skargi). Kolejne cysterny są w drodze.

KOMUNIKAT NR 5:

Kolejna cysterna z wodą pitną dla naszych mieszkańców dotarła do Głogówka i zaparkowała pod ratuszem – informuje burmistrz Piotr Bujak. – Od kilku godzin wspólnie z Zakładem Komunalnym Głogówek i innymi służbami robimy wszystko, żeby zapewnić dostawy wody dla 6 tys. ludzi, a także zwierząt. Zanieczyszczenia wodociągu w Głogówku na taką skalę nie spodziewał się nikt. W tej chwili jadą do nas cysterny z całego województwa, żebyśmy wszyscy mogli w miarę normalnie funkcjonować. Cały czas pracujemy nad tym, żeby woda w głogóweckim wodociągu jak najszybciej nadawała się do spożycia.

Cysterna z wodą trafiła na głogówecki rynek (fot. fb / Piotr Bujak)

KOMUNIKAT ZK GŁOGÓWEK NR 6:

Trzecia cysterna z wodą pitną dotarła do gminy – do Mochowa.

KOMUNIKAT ZK GŁOGÓWEK NR 7:

Jutro (sobota 20 maja) od godz. 7:00 rano będą dostępne cysterny z wodą pitną na rynku pod ratuszem i na ul. Skargi (PKS) w Głogówku. O rozstawieniu kolejnych na terenie gminy i dostawach wody dla zwierząt będziemy informować na bieżąco.


5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here