Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (10 maja)

0

Męki wokół Działkowej. Wiosną dwa lata temu mieszkańcy Łąki Prudnickiej i części Prudnika z radością powitali wiadomość o pozyskaniu środków przez Gminę na modernizację drogi łączącej obie miejscowości (ul. Działkowa w Łące). Przedłużające się problemy proceduralne wywołują frustrację, bo początkowe terminy finalizacji inwestycji dawno poszły w zapomnienie. Burmistrz zapewnia jednak, że inwestycja dojdzie do skutku. Pytanie: kiedy? Oto, o czym można przeczytać w nowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” (10 maja):

 • Nowy zarząd PCM-u wyciąga szpital z finansowego dołka. Prezes zarządu Prudnickiego Centrum Medycznego Ryszard Brzozowski mówi o wyciągnięciu szpitala z głębokiego kryzysu finansowego, w jakim znalazł się wiosną ubiegłego roku. Nad spółką wiszą jednak konsekwencje śledztwa prokuratorskiego.
 • Rozpoczyna się modernizacja stadionu miejskiego. W Głogówku, z udziałem ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka, podpisano umowę na modernizację stadionu miejskiego.
 • Stanisław Jerzy Góra nie żyje. Prudnickiego artystę malarza wspomina Daniela Długosz – Penca.
 • Opinie. Zaczynam w to wątpić. Pomysł powołania do życia nowej szkoły w Prudniku powoli przygasa. Przywołujemy wypowiedź burmistrza Zawiślaka na ten temat oraz świeży komentarz starosty Roszkowskiego.
 • Dąb z historią. Staraniem leśników na terenie klasztoru oo. franciszkanów w Prudniku Lesie posadzono Dąb Papieski.
 • Dzień Flagi. To jest dobre święto! Dzień Flagi należy do tych świąt narodowych, które łączą Polaków ponad podziałami politycznymi, różnicami światopoglądowymi, wiekiem, religią i tym, jaki kanał telewizji informacyjnej jest naszym ulubionym. O tym wszystkim mówiono podczas wojewódzkich obchodów Dnia Flagi w Moszczance.
 • Kulturalna Majówka. Świętowanie ważnych dla Polski wydarzeń, rocznic, świąt narodowych, ma znaczenie dla każdego Polaka, ale zawsze jest spotkaniem wspólnoty, nie tylko indywidualnym przeżyciem. W gazecie relacja z obchodów rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja w Prudniku.
 • Śmicz. 800-lecie dwa razy. Obchody jubileuszu odbędą się w dwóch odsłonach: świeckiej organizowanej przez gminę i sołectwo w maju oraz kościelnej, przygotowanej przez parafię od 2 września przez kolejne niedziele do 12 listopada. O przygotowaniach we wsi, zrealizowanych i niezrealizowanych obietnicach rozmawiamy z sołtysem Mateuszem Kosińskim.
 • Lubrza. Fernabucco i archiwum społeczne. Pod koniec kwietnia przez lubrzańską publicznością wystąpił duet Fernabucco. Artyści zagrali na viola da gamba.
 • Mleczne laury dla OHZ Głogówek. Organizatorem konkursu jest Polska Federacja Hodowców Bydła i Producentów Mleka, a sukcesy w konkursie – nie po raz pierwszy – trafiają do Ośrodka Hodowli Zarodowej „Głogówek”.
 • Zuzanna Skubańska w krajowym finale! Tegoroczny Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom” – eliminacje powiatowe – odbył się 20 kwietnia w Niepublicznej Szkole Podstawowej w Dytmarowie.
 • Konkurs recytatorski. To, co robicie, jest ważne. 26 kwietnia w Kinie Diana w Prudniku odbyły się eliminacje rejonowe 68. Ogólnopolskiego Turnieju Recytatorskiego. W gazecie fotografie i lista laureatów.
 • Łambinowice. Nie traćmy pamięci. „Ocalone.” to tytuł trzeciej już antologii wierszy, wydanej przez Centralnej Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach z intencją przestrogi przed skutkami konfliktów zbrojnych i totalitaryzmów.
 • Zaproszenie. Muzyczne azalie w Mosznej. W dniach 21-21 maja w Mosznej odbędzie się XXXIX Festiwal „Muzyczne Święto Kwitnących Azali”. Gazeta publikuje program tego ciekawego wydarzenia.
 • Archiwum Odkrywcy. Podnieś głowę i podziwiaj piękno sztukaterii. Sztukaterie, zarówno te historyczne jak i współczesne, są ozdobą mieszkania, tworząc klimat elegancki i estetyczny. Zabytkowe ornamenty, już odrestaurowane, czy nowe, naśladujące wzory klasyczne, stają się modne. Pisze o nich Henryka Młynarska.
 • Sport (piłka nożna). Obronili pozycję lidera. Po ładnym dla oka i w sportowej atmosferze meczu z Goświnowicami, spotkanie z GKS-em Głuchołazy przebiegało w burzliwej, pełnej agresji i niemiłej atmosferze podsycanej przez sporą grupę niezadowolonych kibiców zespołu gości. (Pogoń Prudnik – LKS Goświnowice, Pogoń Prudnik – GKS Głuchołazy)
 • Sport (piłka nożna). Zjazd po równi pochyłej. Trzecią porażkę z rzędu zanotowała Fortuna Głogówek w rozgrywkach 4. ligi opolskiej. (Victoria Chróścice – Fortuna Głogówek)
 • Sport (piłka nożna). Wszystko dopisało. W Prudniku odbył się turniej piłkarski „Proton Cup” dla dzieci z rocznika 2012 i młodszych.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here