PSZOKo spoko

3

PSZOK (Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych) to miejsce, w którym umożliwia się mieszkańcom pozbycie się różnego rodzaju odpadów. Jest to legalny i wygodny sposób na radzenie sobie z kłopotliwymi odpadami, które nie powinny trafiać do tradycyjnych śmieci.

PSZOK to miejsce, gdzie można oddać różnorodne odpady, takie jak zużyte baterie, elektrośmieci, chemikalia, zużyte opony czy odpady budowlane. Punkt ten został stworzony w celu zachęcenia mieszkańców do selektywnej zbiórki odpadów i przyczynienia się do ochrony środowiska.

Jednym z głównych powodów, dla których warto korzystać z PSZOK-u jest fakt, że niektóre rodzaje odpadów są niebezpieczne dla środowiska i zdrowia ludzi. Zamiast wyrzucać je do tradycyjnych śmieci, gdzie mogą zanieczyścić glebę lub wodę, można je dostarczyć do PSZOK-u, gdzie zostaną odpowiednio przetworzone lub zutylizowane.

Kolejną zaletą PSZOK-u jest łatwość korzystania z tego systemu. Ponadto, w wielu przypadkach oddawanie odpadów w PSZOK-u jest bezpłatne lub wymaga jedynie niewielkiej opłaty, co jest znacznie bardziej korzystne niż ewentualne kary za niewłaściwą utylizację odpadów.

Warto również podkreślić, że oddawanie odpadów do PSZOK-u przyczynia się do efektywnego wykorzystania surowców. Wiele z tych materiałów może być poddanych procesowi recyklingu, co umożliwia ich ponowne wykorzystanie w produkcji nowych produktów. Dzięki temu, poprzez korzystanie z PSZOK-u, wspieramy zrównoważone gospodarowanie zasobami i zmniejszamy negatywny wpływ na środowisko.

Prudnicki PSZOK – gdzie jest?

Prudnicki PSZOK zlokalizowany jest na ulicy Wiejskiej, przy starym składowisku odpadów. Aby do niego trafić, trzeba się kierować ulicą Wiejską (droga krajowa nr 41) i na skrzyżowaniu z tablicą skręcić w lewo. Później wystarczy jechać do końca asfaltowej drogi i właśnie tam znajduje się prudnicki PSZOK.

Jakie są godziny otwarcia?

W okresie od 1 grudnia do 31 marca we wtorki i piątki od 8:00 do 15:00 i w pierwsza sobotę miesiąca od 8:00 do 12:00.

W okresie od 1 kwietnia do 30 listopada we wtorki i piątki od 8:00 do 15:00 oraz pierwsza i trzecia sobotę miesiąca od 8:00 do 12:00.

[MATERIAŁ GMINY PRUDNIK W RAMACH KAMPANII INFORMACYJNEJ PRUDNIK_ODGARNIĘTY]

3 KOMENTARZE

  1. Oczywiście, czynne do 15:00……..Nie wszyscy pracują jak urzędasy do 14:00.. Niektórzy muszą brać dzień wolnego żeby coś na PSZOK zawieźć. Miejsce te w tygodniu powinno być minimum do 19:00 otwarte a w Soboty do 16:00. Tak jak to ma miejsce w innych gminach. Ale jak wiadomo Prudnik jest wyjątkowy razem z tą całą władzą. I jeszcze odbieranie odpadów zielonych w 3 sobotę miesiąca czy tak kiedy wypada. Kompostownik powinien być koło urzędu miejskiego żeby tam zwozic i kisić zielone! Więc nie taki spoko ten PSZOK.

  2. Mieli odbierać małą ilość gruzu za darmo a przysłali fakturę. Godziny otwarcia to jakiś skandal. Totalny brak szacunku dla mieszkańców miasta którzy za ten PSZOK płacą wysokimi opłatami za śmieci. Prezes ZUKu ma nas mieszkańców i nasze potrzeby za nic. Wnioskuję o zmianę prezesa. Na takiego który będzie w stanie zaspokoić potrzeby mieszkańców odnośnie odpadów. Nie zbiera się dużych AGD i innych większych odpadów. Mimo że mieszkańcy mają taką potrzebę. Prezes niech zrozumie że to on jest dla mieszkańców a nie odwrotnie. Jak się to nie zmieni zorganizujemy protest. Będziemy zbierać podpisy o odwołanie prezesa. I nie będzie się zachowywał jak pan Anioł w PRLowskim serialu Alternatywy 4.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here