Mieszkańcy Głogówka i okolic nadal bez wody pitnej z kranu

0

Od piątku (19 maja) mieszkańcy Głogówka i okolicy nie mają dostępu do wody pitnej z wodociągu. Prudnicki Sanepid stwierdził obecność w wodzie z wodociągu bakterii coli i Escherichia coli.

Sytuacja wymusiła na dostawcy wody Zakładzie Komunalnym w Głogówku i gminnym samorządzie podjęcie natychmiastowych działań, by zapewnić mieszkańcom dostęp do wody pitnej. Jeszcze tego samego dnia na teren gminy dotarły cysterny z wodą, na bieżąco wydawano też komunikaty między innymi na temat ich lokalizacji.

Poniżej publikujemy najnowszy (niedziela wieczór) grafik dostaw wody pitnej dla mieszkańców i wody dla zwierząt gospodarskich. Grafik obowiązywać będzie do środy 24 maja włącznie.

Awaryjne zaopatrzenie w wodę dotyczy Głogówka (bez Głogowca), Mochowa, Dzierżysławic, Rzepczy, Kierpnia, Chudoby, Nowych Kotkowic i Nowego Dworu Prudnickiego (gm. Krapkowice).

Przypominamy, że z powodu zanieczyszczenia wody od poniedziałku 22 maja będzie zamknięty żłobek przy ul. Korfantego w Głogówku. Placówka będzie nieczynna aż do wydania przez Sanepid nowej decyzji dotyczącej możliwości korzystania z wody z głogóweckiego wodociągu – informuje Zakład Komunalny w Głogówku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here