[FOTO/WIDEO] Rozpoczyna się modernizacja stadionu miejskiego

0

W Głogówku, z udziałem ministra sportu i turystyki Kamila Bortniczuka, podpisano umowę na modernizację stadionu miejskiego.

O to zadanie staraliśmy się od wielu lat – mówił podczas poniedziałkowego (8 maja) spotkania na stadionie burmistrz Piotr Bujak. Ostatecznie Gmina Głogówek pozyskała na ten cel środki z Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych (Polski Ład) w wysokości 5 mln zł.

– To dofinansowanie pozyskaliśmy w specyficznym czasie, bo jeszcze przed wojenną zawieruchą, wzrostem cen materiałów budowlanych i w związku z tym mieliśmy dość duże problemy. Trochę czasu zajęło nam przystąpienie do właściwej części realizacji tej inwestycji – przyznaje burmistrz, mając na myśli fiasko czterech przetargów. Gdy wydawało się, że inwestycja nie dojdzie do skutku, nastąpiła korekta w „Polskim Ładzie”, w wyniku której wznowiono promesy, których czas upłynął wskutek nierozstrzygnięcia przetargów.

Modernizacja stadionu obejmie remont trybun, ich zadaszenie oraz modernizację zaplecza szatniowego i sanitarnego dla kibiców. Burmistrz zaznaczył, że inwestycja nie wyczerpuje tematu odnowy stadionu, również z tego powodu, że zadanie, ze względu na znaczny wzrost kosztów, zostało okrojone w stosunku do pierwotnych zamierzeń.

– Mogę dziś zapowiedzieć, że z wielką radością przyjmiemy do pierwszej edycji konkursu Ministerstwa Sportu i Turystyki wniosek Gminy Głogówek na to, co na stadionie dla sportowców jest najważniejsze, czyli na murawę i część lekkoatletyczną – powiedział minister Bortniczuk, który dodał, że również w niedalekim Prudniku zbliża się moment rozpoczęcia modernizacji tamtejszego stadionu.

Ze stadionu przy ul. Damrota korzysta sporo grup i zespołów sportowych, na czele z Fortuną Głogówek i Rolnikiem B. Głogówek. Przetarg na wykonanie zadania wygrała lokalna firma Zbigniew Dwornicki Usług Budowlane z Radostyni z ceną 5,491 mln zł. Wykonawca ma czas 20 miesięcy do zakończenia inwestycji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here