[FOTO/WIDEO] Dzień Flagi w Moszczance. To jest dobre święto!

3

Dzień Flagi należy do tych świąt narodowych, które łączą Polaków ponad podziałami politycznymi, różnicami światopoglądowymi, wiekiem i religią. Biało-Czerwona to tradycja i przywiązanie.

Dzień Flagi w Moszczance ma już kilkunastoletnią tradycją. Od wydarzenia wiejskiego, potem gminnego, przeistoczył się w obchody o randze wojewódzkiej, głównie za sprawą jednej z sołeckich liderek, potem radnej, a obecnie posłanki Katarzyny Czochary. Organizatorami wydarzenia są:  Stowarzyszenie Miłośników Wsi Moszczanka oraz Koło Gospodyń Wiejskich „Sudety” w Moszczance.

Zaproszony na uroczystość senator Jerzy Czerwiński z Prudnika, wspominał, że święto obchodzone jest już po raz 19: – Przyjmuje się, że 20 lat to jedno pokolenie. Proszę zauważyć, że to święto utwardziło się, zaistniało w świadomości społecznej. Mało, że jest akceptowane, ono coraz częściej obchodzone jest w sposób huczny i uroczysty. To oznacza, że zamiar i sens wprowadzenia tego święta były dobre – mówił w Moszczance senator Jerzy Czerwiński, sugerując by w przyszłości był to również ustawowo dzień wolny. Dla wielu osób byłaby to formalność, bo już dziś całe zakłady pracy tak organizują rozkład zajęć, by 2 maja, również był wolny.

Na fotografiach i materiałach wideo przedstawiamy przebieg pierwszej części uroczystości w Moszczance.

RELACJA WIDEO Z OBCHODÓW DNIA FLAGI W MOSZCZANCE:

Przy Pomniku 1000-lecia Państwa Polskiego najbardziej oryginalną wypowiedź miał poseł Paweł Kukiz, który wspomniał o opluwaniu jego osoby w mediach.

PAWEŁ KUKIZ W MOSZCZANCE:

WYSTĘP GRUP DZIECI PRZEDSZKOLNYCH Z MOSZCZANKI I ŁĄKI PRUDNICKIEJ:

FOTOGRAFIE: Andrzej Dereń

3 KOMENTARZE

  1. Pawle ale mnie wzruszyło twoje przemówienie. Zbliżyłeś się do ZSL aby walczyć z komuną, a teraz wchodzisz w sojusz z PIS aby walczyć z systemem. Co za poświęcenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here