[FOTO/WIDEO] Fernabucco i archiwum społeczne

5

Piękny koncert na znakomitych instrumentach viola da gamba można było dziś (28 kwietnia) posłuchać w Gminnym Ośrodku Kultury w Lubrzy.

WIDEO – KONCERT FERNABUCCO (fragmenty):

Przed, niestety nieliczną, a szkoda, publicznością, wystąpił duet Fernabucco, małżeństwa Julii i Krzysztofa Karpetów. Muzycy przedstawili klasyczne utwory dawnych kompozytorów z Hiszpanii, Francji i Niemiec, poważne i część weselszych, w duecie i wykonaniu solowym. To była wspaniała podróż w przeszłość do muzyki renesansu i baroku.

Pretekstem do zaproszenia artystów był realizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Lubrzy projekt „Archiwum społeczne – historia społeczności pogranicza” z Funduszu Mikroprojektów w Euroregionie Pradziad. Stąd na sali obecność przedstawicieli czeskiej Gminy Divči Hrad, Biura Euroregionu Pradziad oraz prezentacja sporej liczby archiwalnych fotografii z miejscowości gminy Lubrza oraz dodatkowo przedstawiających współpracę gmin.

– Ten projekt to jest tylko początek większego budowania, mam nadzieję, dużego archiwum społecznego gminy Lubrza – mówił na rozpoczęcie koncertu dyrektor GOK-u Piotr Charczuk. – Ta wystawa to jest fragment zdjęć, które posiadamy w naszych zasobach i które później będą dostępne w internecie, w ogólnopolskim archiwum społecznym.

GOK wciąż pozyskuje i digitalizuje fotografie pozyskanie od mieszkańców. Głównie są to zdjęcia rodzinne, szkolne, przedszkolne, z uroczystości państwowych i lokalnych, wycieczek.

5 KOMENTARZE

  1. piszecie o duperelach ktore prawie nikogo nie obchodza ale ani słowa ze juz druga noc i na skowronskiegi panuja egipskie ciemnosci chodnika nie widac kurwa jak sie idzie trzeba srodkiem ulicy popieprzac ale burmistrz sie promuje gdzie moze

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here