Centrum Integracji Społecznej już w Prudniku

0
(mat. Powiat Prudnicki)

Podczas zorganizowanego w Starostwie Powiatowym w Prudniku spotkania przedstawicieli samorządów oraz Socjalnej Spółdzielni Parasol z Nysy podpisana została umowa o objęciu powiatu prudnickiego działalnością Centrum Integracji Społecznej. Umowę, w obecności prudnickich starostów i dyrektora Wojewódzkiego Urzędu Pracy Macieja Kalskiego, ze strony PUP Prudnik podpisał dyrektor Radosław Nosidlak.

Centrum Integracji Społecznej jest instytucją skierowaną do osób, które dzięki uczestnictwu w zajęciach z zakresu reintegracji zawodowej i społecznej mają szansę na zdobycie nowych umiejętności niezbędnych do podjęcia zatrudnienia na otwartym rynku pracy. Chodzi o przygotowanie osób mających problem ze znalezieniem pracy do samodzielnego poruszania się na rynku pracy, odbudowanie i podtrzymanie niezbędnych kompetencji, dostosowanie się do aktualnych wymagań pracodawców. Centrum Integracji Społecznej to podmiot realizujący Indywidualny Program Zatrudnienia Socjalnego dla każdego uczestnika.

– Inicjatywa wyszła od dyrektor PCPR pani Jolanty Barskiej, jest to bardzo cenne przedsięwzięcie, które pozwoli przywrócić na rynek pracy osoby z problemami. Działalność Spółdzielni Parasol bardzo dobrze sprawdza się w Nysie i Paczkowie, i wierzymy że podpisana współpraca przyniesie dobre efekty w powiecie prudnickim – mówi starosta prudnicki Radosław Roszkowski.

Materiał informacyjny Powiatu Prudnickiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here