W Strzeleczkach będą strzelać… wirtualnie

1

W Strzeleczkach, w budynku OSP, uroczyście otwarto strzelnicę wirtualną. Środki na jej powstanie w 80 proc. pochodziły z programu Ministerstwa Obrony Narodowej „Strzelnica w powiecie”.

Cieszę się, że mamy w Polsce, także na Opolszczyźnie, samorządowców, którzy rozumieją znaczenie sportu strzeleckiego, ale też formacji młodych ludzi w poczuciu i duchu odpowiedzialności za bezpieczeństwo swojej ojczyzny, które zaczyna się od troski o własną gminę, własny powiat, tego chcemy uczyć na strzelnicy – komentował podczas otwarcia strzelnicy wiceminister obrony narodowej Marcin Ociepa.

– Nowopowstała strzelnica posiada możliwość prowadzenia strzelań w postaci statycznych i dynamicznych treningów dla ćwiczących o różnym stopniu zaawansowania – od ćwiczeń w obserwacji, przez strzelanie na celność i skupienie, do wykonania zadań strzeleckich o różnym stopniu skomplikowania. Wyposażona jest w bezprzewodowe, laserowe symulatory (repliki) broni. Umożliwia dużą swobodę i bezpieczeństwo korzystania z systemu przez szkoły, organizacje o charakterze proobronnym oraz mieszkańców gminy – opisuje cechy strzelnicy wójt gminy Strzeleczki Marek Pietruszka.

Koszt inwestycji to 150 tys. zł. W wydarzeniu rozpoczynającym działalność nowego obiektu obok wyżej wspomnianych wzięli udział m.in.: wicewojewoda opolski Tomasz Witkowski oraz starosta krapkowicki Maciej Sonik.

W sąsiednim powiecie prudnickim strzelnica wirtualna funkcjonuje na terenie Zespołu Szkół Rolniczych w Prudniku. Klasyczne i użytkowane strzelnice znajdują się m.in. w Głogówku i Ścinawie Małej.

1 KOMENTARZ

  1. KASA wielomilionowa na budynek przy Tkackiej jest, jak widać na inne projekty również a budynek po szkole średniej stoi pusty od września a burmistrz i cała reszta twierdzą ze to drogi interes żeby remontować szkołę na ul. Podgórnej (byłe CKZIU). Przedstawiają ten obiekt w takim świetle jakby sufit się sypał na głowę a przecież obiekt był użytkowany i jest w pełni sprawny.Na inne obiekty kasa jest a na szkołę nie ma. Prawda jest taka ze nie ma chęci bo pieniądze są.Szkoła też jest. Szkoda tylko że bez dzieci. Będziemy pamiętać to przy kolejnych wyborach Panowie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here