W sobotę Prudnik stanie się polską stolicą nordic walking!

0

V Międzynarodowe Mistrzostwa Polski w Półmaratonie Górskim Nordic Walking oraz V Rajd Górski Nordic Walking o Puchar Burmistrza Prudnika odbędą się w najbliższą sobotę (25 marca) w Lesie Prudnickim.


Organizator wydarzenia, Stowarzyszenie Wesoły Borsuk Team, spodziewa się, że na linii startu pod szczytem Koziej Góry, może stawić się około 300 osób.

Wystartować może każdy. Do wyboru są dwie trasy, o długości 21 i 5 km. Pierwsza – dystans półmaratonu, dedykowana jest bardziej doświadczonym zawodnikom. Druga – 5 km, to rajd, który został stworzony dla osób uprawiających nordic walking rekreacyjnie.
Dzięki podjętej współpracy z Polskim Zrzeszeniem Nordic Walking, Prudnickie Mistrzostwa inaugurują sezon 2023 i są jedną z cyklu pięciu imprez Polish Open Nordic Walking Championships. W Prudniku, zostaną również powołani pierwsi zawodnicy do Kadry Narodowej Nordic Walking.

Warto podkreślić, że po raz kolejny członkowie stowarzyszenia postarali się o odpowiednie wsparcie, dzięki czemu cały projekt jest współfinansowany ze środków budżetu Gminy Prudnik w ramach zadania publicznego pod tytułem „UPOWSZECHNIANIE I ORGANIZACJA IMPREZ SPORTOWYCH W NORDIC WALKING”.

Start zawodników o godz. 10.00 z łąki przy parkingu Sanktuarium św. Józefa w Prudniku – Lesie.

Tygodnik Prudnicki od pierwszej edycji obejmuje zawody patronatem medialnym. Również w tym roku, nas nie zabraknie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here