Kiermasz wielkanocny dla Małgosi Łupickiej

0

Tym razem pomagamy Małgosi Łupickiej z Racławic Śląskich – zapowiadają organizatorzy Kiermaszu Wielkanocnego. – Będziemy zbierać pieniążki na kosztowną rehabilitację.

Małgosia urodziła się 2 listopada 2016 r. Jest wcześniakiem z ciąży bliźniaczej. Wszystko było dobrze do czasu…..W 5 tygodniu życia Małgosię zaatakowała bakteria, doszło do silnego zakażenia organizmu, wstrząsu septycznego. Sepsa wyrządziła wiele szkód w organizmie: niewydolność wielonarządowa, martwica dystalnych paliczków 1,2 i 3 paca stopy prawej, niedokrwistość oraz zaburzenie koordynacji ssania i połykania. Stan krytyczny – 2 tygodnie w śpiączce, lekarze nie dawali szans. Ale stał się cud i nagle Małgosi w szybkim tempie zaczęły normować się wszystkie funkcje życiowe. Niestety doszło do wylewu, powstał krwiak mózgu. Małgosia ma powiększone komory mózgowe oraz leukomalacje okołokomorową. Ma wzmożone napięcie mięśniowe, asymetrie i zaburzenie centralnej koordynacji nerwowej. Najsłabsze ma nóżki. Aby się rozwijać prawidłowo i mieć szanse na chodzenie w przyszłości Małgosia potrzebuje intensywnej rehabilitacji oraz częstych wizyt u specjalistów.

Niestety na NFZ nie mamy co liczyć, czas oczekiwania na badania to około rok, na rehabilitacje około pół roku. Tutaj czas jest bardzo ważny, nie możemy czekać i dlatego wszystkie wizyty, konsultacje i rehabilitacje załatwiamy sami prywatnie, co jest bardzo kosztowne.

Jarmark odbędzie się w niedzielę 26 marca w godz. 10.00 – 14.00 w Kawiarni „Amazonka” w Racławicach Śląskich.

Małgosię można wesprzeć również poprzez zrzutka.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here