Kapsuła czasu dla następnych pokoleń

3

Do fundamentów powstającego budynku Publicznego Przedszkola nr 4 w Głogówku trafiła kapsuła czasu.

Kapsuła jest formą kamienia węgielnego budynku, symbolicznego fragmentu konstrukcji rozpoczynającej budowę. Do głogóweckiej tuby trafiły zdjęcia, rysunki i zabawki przedszkolaków oraz list burmistrza Piotra Bujaka.

Mam nadzieję drogi Odkrywco, że w chwili, w której czytasz ten list, na świecie panuje pokój, a Ty i Mieszkańcy naszej Małej Ojczyzny jesteście zdrowi, szczęśliwi i bezpieczni. Życzę Wam wszelkiej pomyślności, a także tego, żebyście zawsze pamiętali o swoim dziedzictwie! – to fragment listu burmistrza do następnych pokoleń mieszkańców Głogówka. Oby nadzieje samorządowca spełniły się, a czasy były lepsze od dzisiejszych, zwłaszcza w kontekście dramatu wojny na Wschodzie.

Decyzję o budowie nowego budynku przedszkola ze żłobkiem przy ul. Pasternik, w miejscu po targowisku, podjęto wiosną 2021 r. Wynikała ona z konieczności opuszczenia dotychczasowej siedziby, która nie była własnością Gminy Głogówku. Jeszcze w tym samym roku samorząd otrzymał obietnicę wsparcia inwestycji z Rządowego Funduszu Polski Ład Program Inwestycji Strategicznych w wysokości 6,8 mln. Koszt aktualnie realizowanej inwestycji to 14 mln zł (pozostała część pochodzi z budżetu gminy). Jej zakończenie planowane jest w 2024 r.

3 KOMENTARZE

  1. Nooo w niemieckim Głogówku to się potrafi przedszkole i żłobek dla dzieci wybudować, JA,JA Gute idee … i słusznie. Jestem za. W Prudniku jednak lekcji nie odrobiono i zamiast budować to szkołę śednią na ul. Podgónej zamknięto (budynek stoi pusty). A dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 1 nadal od DEKAD mają dwa oddzielne budynki w dodatku na salę gimnastyczną muszą dochodzić na obuwnik lub w kierunku PKSu w smrodzie spalin pojazdów. Przecież dzieci z ul. Armii Krajowej z SP1 można przenieść właśnie do tego budynku pustego po szkole średniej i cała jedynka byłaby w dwóch budynkach na osiedlu w pobliżu boiska sportowego oraz basenu SÓJKA.Hallo WY tam, obudźcie się włodarze. Niech już będą te dwa budynki ale koło siebie na osiedlu (małe dzieci w małej jedynce 1-4, duże dzieci 5-8 klasa w byłej szkole średniej).
    Robicie Panowie coś w tym kierunku ???? Panie Burmistrzu pytanie kieruję do Pana oraz do Pana Roszkowskiego.

  2. Za przedszkola i szkoły podstawowe w Gminie Prudnik jest odpowiedzialny Burmistrz i jemu podległe są te jednostki. Więc szukaj tam odpowiedzi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here