Jarmark Wielkanocny z jajem, czyli kulinarne tradycje Wielkiej Nocy

0

Okazały pakiet wydarzeń związanych ze Świętami Wielkiej Nocy przygotował w tym roku Gminny Ośrodek Kultury w Lubrzy. [plakaty wydarzeń są pod tekstem]

Wydarzenia będą różnorodne i adresowane do odbiorców w różnym wieku i szeroką skalą wrażliwości na kulturę.

Już w czwartek (23 marca) o godz. 15.00 rozpoczną się Warsztaty Wielkanocne zdobienia jaj i tworzenia dekoracji. Zajęcia o tej samej godzinie odbędą się również dzień później, ale wtedy głównym tematem warsztatów będą makramowe dekoracje. By wziąć udział w zajęciach należy się wcześniej zapisać (tel. 437 62 21).

W piątek (24 marca) zagrany zostanie spektakl „Pasja” w wykonaniu aktorów Teatru A. Obowiązuje rezerwacja wejściówek (telefon jak wyżej lub mailowo: gok@lubrza.opole.pl).

W sobotę i niedzielę (25 i 26 marca) odbędzie się plenerowy Jarmark Wielkanocny rzemiosła, rękodzieła i kulinariów przy budynku GOK-u w Lubrzy (sobota, godz. 13.00 – 19.00; niedziela, godz. 12.00 – 16.00). W sobotę nie tylko najmłodsi zaproszeni są na spektakl „Pchła Szachrajka” Teatru Żelaznego (godz. 12.00, wejściówki jak wyżej). Chwilę po nim – o godz. 14.15 przygotowane zostaną animacje dla dzieci. Koniec soboty to dwa koncerty: Take Style (godz. 17.00) i Bliżej Sadu (19.00).

W niedzielę odbędzie się wydarzenie, które od kilkunastu lat cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem miłośników dobrej kuchni – XVII Stół Wielkanocny (godz. 12.00 – 16.00).

Blok wydarzeń zamknie nastrojowy spektakl „Leonard Cohen w intymnych zwierzeniach” (godz. 17.00; również obowiązuje bezpłatna rezerwacja).

Gminny Ośrodek Kultury w Lubrzy zaprasza!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here