Honorowi w powiecie prudnickim

0

Na LXVI Sesji Rady Powiatu w Prudniku  przyjęte zostały cztery uchwały w sprawie nadania Odznak Honorowych Powiatu Prudnickiego.

Tradycją się stało, że Samorząd Powiatu Prudnickiego przyznaje wybitnym postaciom Ziemi Prudnickiej to szczególne wyróżnienie. W tym roku Odznaki Honorowe Powiatu Prudnickiego za całokształt działalności zawodowej, społecznej i publicznej na rzecz Powiatu Prudnickiego otrzymają: Alicja Ćwierz i Ireneusz Walczak oraz oo. franciszkanie z Prudnika i  Oddział NSZZ „Solidarność” w Prudniku.

Na wniosek starosty prudnickiego Radosława Roszkowskiego:

  • Ireneusz Walczak – zawodnik sekcji pływackiej i piłki wodnej oraz tenisa stołowego klubu Pogoń Prudnik,  zdobył z drużyną  Mistrzostwa Polski Z.S. Włókniarz w piłce wodnej, trener i instruktor.
  • OO. Franciszkanie z Prudnika – związani z historią miasta – w klasztorze więziony był kard. Stefan Wyszyński. Zaangażowani w życie religijne, społeczne i kulturalne Ziemi Prudnickiej. Stworzyli religijny ośrodek nie tylko powiatu prudnickiego, ale również Polski.
Ireneusz Walczak (mat. Powiat Prudnicki)

Na wniosek Komisji Edukacji:

  • Alicja Ćwierz – przez ponad pół wieku związana z prudnickim klubem sportowym Zarzewie, od lat 70. XX wieku działa w Radzie Miejsko -Gminnego Zrzeszenia LZS w Prudniku, działaczka Opolskiego Związku Kolarskiego i sędzia kolarski. Współtworzyła Stowarzyszenie Piłki Nożnej Ziemi Prudnickiej. Do dziś obecna na wielu spotkaniach sportowych.
Alicja Ćwierz (mat. Powiat Prudnicki)
  • Oddział NSZZ Solidarność w Prudniku – skupia komisje NSZZ Solidarność powiatu prudnickiego i wspiera ludzi pracy oraz angażuje się w życie społeczne, kulturalne i patriotyczne. Działacze Związku często pełnili funkcje społeczne i wielu było prześladowanych przez reżim komunistyczny, za co otrzymali odznaczenia w wolnej Polsce.

Materiał informacyjny Powiatu Prudnickiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here