[FOTO/WIDEO] To zawody wyjątkowe, bo zdrowie i życie są najważniejsze

1

Kadra Zespołu Szkół Medycznych im. Janusza Korczaka w Prudniku zachęca uczniów szkół podstawowych i średnich do nauki u siebie. Mają się czym pochwalić.

Pozycja zespołu na mapie oświatowej ziemi prudnickiej jest wyjątkowa, ponieważ to jedyna placówka edukacyjna podlegająca samorządowi Województwa Opolskiego w powiecie.

Dzień Otwarty pod hasłem „W drodze po zdrowie”, który odbył się 24 marca, pozwolił młodzieży zajrzeć w każdy zakątek pięknego budynku szkoły. Nauczyciele i zaproszeni goście prowadzili wykład i warsztaty, a na korytarzach znajdowały się stoły z poczęstunkiem i informacjami na temat przeróżnych aktywności. Młodzież pokazywała jak w praktyce użyć defibrylator AED, urządzenie, które na dobre zagościło w naszej przestrzeni publicznej, i które posiada moc ratowania życia. O ile będziemy wiedzieli, gdzie się znajduje i nie będziemy bali się go użyć.

Było także stoisko Fundacji DKMS, gdzie można było wpisać się do bazy danych dawców szpiku.

Dlaczego warto uczyć się w Zespole Szkół Medycznych w Prudniku?

– Zawody medyczne, to zawody wyjątkowe, bo zdrowie i życie są najważniejsze, to najcenniejsza wartość i my tego w szkole uczymy – zachęca dyrektor ZSM Adrianna Benroth.

Więcej o Dniu Otwartym w naszych materiałach filmowych oraz w najbliższym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego”.

DZIEŃ OTWARTY (WIDEO) – CZ. 1:

DZIEŃ OTWARTY (WIDEO) – CZ. 2:

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here