[FOTO/WIDEO] Ruszyły prace przy rondzie Szozdy. Będzie bezpieczne przejście dla pieszych i rowerzystów

10

W końcu! Tak krótko można skomentować rozpoczęcie prac przy budowie łącznika, który zepnie ścieżki pieszo-rowerowe między ul. Powstańców Śl. w Prudniku, a ul. Opolską w Lubrzy na odcinku Ronda im. Stanisława Szozdy.

WIDEO – BUDOWA ŚCIEŻKI:

Dotąd piesi musieli korzystać z dzikich poboczy i przechodzić przez jezdnię pozbawioną pasów (od strony Lubrzy), a rowerzyści przejeżdżać przez ruchliwe, a przez to niebezpieczne skrzyżowanie. Dość powiedzieć, że według ostatniego Generalnego Pomiaru Ruchu (2020/2021) na ul. Powstańców Śl. odnotowano blisko 13 tys. (!) pojazdów poruszających się po tej drodze w ciągu doby. To jeden z wyższych wyników na drogach krajowych i wojewódzkich na Opolszczyźnie. Wraz z budową centrum handlowego w Lubrzy ruch pojazdów wzrósł tu jeszcze bardziej. Brak choćby podstawowej infrastruktury dla bezpiecznego ruchu pieszych wystawiał fatalne świadectwo zarządcom dróg – krajowemu i wojewódzkiemu.

Starosta prudnicki Radosław Roszkowski zabiegał, by planowane połączenie było ścieżką pieszo-rowerową, a nie tylko chodnikiem dla pieszych. Powiat Prudnicki dołożył do półmilionowej inwestycji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Oddział Opole 50 tys. zł i ostatecznie udało się doprowadzić do budowy spójnego ciągu prudnicko-lubrzańskiej ścieżki pieszo-rowerowej.

Budowa w całości realizowana jest na terenie gminy Lubrza.

10 KOMENTARZE

 1. I tak powinno być od początku. Przecież to był jakiś skandal, że nie było dojścia do ścieżki rowerowej po stronie Lubrzy. W ramach naprawiania błędów przeszłości przydałoby się zbudować zatoki autobusowe i przejście dla pieszych do nich na szosie obok wjazdu co centrum handlowego. Znów ktoś o czymś zapomniał.

 2. Odświeżam temat Szkoły Podstawowej nr 1 w Prudniku.

  Przeczytajcie i komentujcie jak się postępuje ze Szkoła Podstawowa nr 1.
  Panie Burmistrzu Zawiślak skoro rodzice proszą o szkole na podgórnej dla dzieci z SP1 to trzeba posłuchać głosu rodziców. Wy o szkole nie decydujecie lecz rodzice. Wybudowanie nowego skrzydła obok istniejącej już podstawówki na osiedlu potrwa lata a szkoła po byłym CKZIU na podgórnej nadaje się do użytku na już (jest nieużytkowana od paru miesięcy) a remonty można robić sukcesywnie-etapami (ważne, że ma salę gimnastyczną czego nie ma szkoła na Armii Krajowej. Ten obiekcie był zadbany przecież uczyły się w nim dzieci. Gdzie wy macie jaja chopy. Panie Roszkowski i Panie Burmisrrzu do roboty,działajcie proszę na rzecz dzieci z SP1. Przecież dzieci to nasza przyszłość. Budynek obecnie stoi pusty a powinny uczyć się w nim dzieci które od dekad nie mają odpowiednich warunków. Chcecie to zniszczyć i zaprzepaścić wszystko ? Czy wy nie macie sumienia ? czy dla was liczy się polityka i przepychanki ?

  https://nto.pl/szkola-na-osiedlu-w-stoi-pusta-a-dzieci-chodza-do-centrum-apel-rodzicow-do-wladz-prudnika/ar/c1-17359173

  • (Cytat: Chcecie to zniszczyć i zaprzepaścić wszystko ? Czy wy nie macie sumienia ? czy dla was liczy się polityka i przepychanki ?) …
   Pewno juz chetny do kupienia za przyslowiowa zlotowke sie znalazl i za chwile powstanie tam prywatne przedszkole wraz ze zlobkiem lub inne cuda na kiju w Prudniku to najlepiej wychodzi sprzedawanie wszystkiego.

   • Dokładnie, chcieli zaorać szkołę na ul. Podgórnej po byłej szkole średniej CKZIU i zrobić galerie w pobliżu biedronki i czerwonej torebki. Taka prawda. Tyle, że nie wypaliło. Galerii handlowych nie robi się w centrum miasta a na obrzeżach Panie Zawiślak. Ludzie na osiedlu nie chcą galerii a zielone tereny. Ponownie się głosu mieszkańców nie słucha.

  • Człowieku. Szkoła jest nie potrzebna. I tak za dużo ludzi jest wykształconych. Później nie ma pracy dla nich z ich wykształceniem. Starczy szkół w Prudniku. Dlaczego rodzice nie założą prywatnej szkoły ? Macie 500+ to już jest jakaś część czesnego. Strasznie roszczeniowi jesteście.

  • ,, Wy o szkole nie decydujecie tylko rodzice”???
   Szczyty hipokryzji osiągnięte! Roszczeniowość leniwych rodziców względem nauczycieli przekracza wszelkie granice… Jak widac to im nie wystarcza. Chcieliby ustawiać jeszcze Burmistrza, Starostę i innych…

   • A może nauczyciele również tak jak dzieci warunków w SP1 na Armii Krajowej nie mają ? pomyślałeś o tym ? Jeżeli ktoś głosu rodziców i NAUCZYCIELI nie słyszy to ustawiać najwidoczniej trzeba. Szkoła czeka na dzieci nadal pusta na Podgórnej po byłym CKZIU, tyle że w niej nie ma dzieci. Hipokryzją natomiast jest właśnie działanie naszych władz.

   • Szkoła jest powszechna jak wiadomo jest obowiązek nauki w szkole podstawowej więc państwo powinno zapewnić dzieciom jak najlepsze warunki do tej nauki wiec jak można mówic o roszczeniowości rodziców to jakiś absurd a państwo to też burmistrz samorząd lokalny i tych warunków dzieciom w Prudniku się nie zapewnia muszą tułać się po różnych budynkach szkolnych i halach sportowych

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here