Zapisz się na kurs języka migowego!

0

Stowarzyszenie „Medyk” przy Zespole Szkół Medycznych im. Janusza Korczaka w Prudniku zaprasza na kurs języka migowego.

Oferta skierowana jest do wszystkich chętnych, a w szczególności do pracowników i przedstawicieli jednostek administracji publicznej (odpowiedzialnych m.in. za kontakty z obywatelami), nauki, opieki zdrowotnej, Policji, Państwowej Straży Pożarnej i OSP oraz osób, którym bliskie są tematy odpowiedzialności społecznej i zapewnienia dostępności. Kurs jest odpowiedni dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę z miganiem oraz dla tych, którzy chcieliby „odświeżyć” swoje umiejętności.

Zapisy przyjmowane są do 13 marca. Liczba uczestników jest ograniczona. Początek kursu zaplanowano jeszcze w marcu. Koszt: 150 zł/os. (100 zł w przypadku członka Stowarzyszania „Medyk”).

Dlaczego warto?

Język migowy jest zapewnieniem podstawowych praw komunikacyjnych osobom głuchym, o czym stanowią obecnie obowiązujące przepisy prawa. Często porównywany jest on do udogodnienia, jakim jest podjazd dla osób z niepełnosprawnością ruchową.

Informacje i zapisy: Marta Wicher – prezes Stowarzyszenia „Medyk”, tel. 600 199 656; e-mail: stowarzyszenie.medyk@op.pl

AKTUALIZACJA

Ze względu na bardzo duże zainteresowanie kursem zdecydowano, iż otwarte zostaną dwie grupy. I grupa – zajęcia w tygodniu (dzień i godz. wspólnie ustalą uczestnicy). II grupa – zajęcia w soboty od godz. 10:00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here