Z USA, przez Powiat, na Ukrainę

0
(fot. Powiat Prudnicki)

Paczki z pomocą dla Ukrainy, przygotowaną przez Polonię z Bostonu, dotarły już do Starostwa Powiatowego w Prudniku. Koordynatorem pomocowej akcji jest radny Rady Powiatu Ryszard Kwiatkowski.


– Inicjatywa wyszła od prudniczanki Anety Piwowarczyk (z domu Kwiatkowska), mieszkającej w Bostonie, do akcji przyłączyli się nie tylko Polacy ale też Amerykanie, gromadzący się przy Kościele katolickim. Paczki wyruszyły 12 grudnia, płynęły statkiem, a cała ich droga trwała prawie dwa miesiące. Znajdują się w nich odzież i inne przedmioty, wysłane głownie z myślą o dzieciach. Wszystkie łącznie ważą ponad 200 kg – wyjaśnia radny Ryszard Kwiatkowski.


– Paczki przygotowywane są do wyjazdu pod adres końcowy. Przygotowujemy kolejnego busa z pomocą dla przyjaciół z Nadwórnej, do otrzymanych z USA darów dołożymy zakupione przez starostwo produkty spożywcze o długiej dacie przydatności, tak aby cały transport był wypełniony w stu procentach – dodaje starosta prudnicki Radosław Roszkowski. – Cieszę się bardzo, że wśród naszych radnych są osoby, które podejmują tak cenne inicjatywy. Bo to nie pierwsza, w przypadku radnego Kwiatkowskiego.

Materiał informacyjny Powiatu Prudnickiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here