Nowy numer „Tygodnika Prudnickiego” do kupienia od środy (8 lutego)

5

Uciekał przez Prudnik, mógł kogoś zabić… ponownie. Gnał ulicami miasta, uszkadzając inne pojazdy i powodując realne zagrożenie życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Miał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów za spowodowanie wypadku śmiertelnego pod wpływem środków odurzających. Chciał powtórzyć swój wyczyn? Oto, o czym można przeczytać w nowym wydaniu „Tygodnika Prudnickiego” (8 lutego):

 • Gospodarka. Na przekór trudnym czasem prudnicki Pionier zwiększa zatrudnienie i produkcję. Prudnicki Pionier rozwija się. To określenie dość ogólne, ale idą za nim konkretne dane, optymistyczne i jakże potrzebne w obliczu trwającego kryzysu gospodarczego w Europie i też lokalnych wieści o upadku prudnickiej spółdzielni mleczarskiej. W Pionierze rośnie produkcja i zatrudnienie.
 • Oświata. Trzy tarcze dla szkół w powiecie prudnickim. Rewelacji nie ma, ale też i powodów do narzekań. Szkoły powiatu prudnickiego zostały ocenione w rankingu magazynu Perspektyw.
 • Masz zabytek? Możesz uzyskać środki na remont! Do 17 marca wydłużono okres składania wniosków o dofinansowanie remontów zabytków w ramach program „Polski Ład dla Kultury”.
 • Polacy i Czesi chcą odnowić swoje zabytki. Gminy Głogówek i czeski Jindřichov podejmują wspólne działania w celu pozyskania środków na remonty zamków w obu miejscowościach.
 • Poradnia zdrowia psychicznego na nowo. Poradnia Zdrowia Psychicznego i Porania Antyalkoholowa w Prudniku pracuje w nowej lokalizacji. Na pacjentów czekają nowe pomieszczenia z dostępem dla osób z niepełnosprawnościami ruchowymi.
 • Nie żyje Szewach Weiss. Izraelski dyplomata pamiętany jest na ziemi prudnickiej, bo tutaj gościł, rozmawiał z młodzieżą i samorządowcami.
 • Problemy należy nagłaśniać i dążyć do ich rozwiązania. Stanisław Isalski pisze o problemach prudnickiej społeczności seniorów. Często wynika ona z braku aktywności samych osób starszych. Tymczasem seniorzy do grupa społeczna, która jest coraz liczniejsza i chce współdecydować o tym, co się wokół niej dzieje.
 • Podsumowania, plany… wybory. W pierwszych miesiącach roku mieszkańcy wsi tradycyjnie spotykają się, aby podsumować czas minionego roku, zaplanować działania na rok następny, w niektórych środowiska wybrać nowego sołtysa. Co słychać we Frąckach, o tym mówi sołtys Urszula Wottka.
 • Ferie zimowe. Co się wydarzy w gminie Prudnik? Publikujemy pełny program wydarzeń dla dzieci i młodzieży z gminy Prudnik.
 • Studniówka „Medyka”. Przeczytaj relację i zobacz piękne zdjęcie grupowe maturzystów Zespołu Szkół Medycznych w Prudniku.
 • Sztuka. Maluję to, co przeżywam, na swój własny unikalny sposób. W piątek 3 lutego w Prudnickim Ośrodku Kultury otwarta została wystawa malarstwa Jacube Rybińskiej.
 • Kultura. Świąteczny wieczór poetycki. 27 stycznia w Sali Gminnego Centrum Kultury w Białej odbył się jeszcze świąteczny wieczór poetycki, na którym obecni byli poeci z ziemi prudnickiej, z województwa opolskiego.
 • Kultura. Preludium po raz drugi. Prudnicki młody Teatr Preludium zaprezentował się ponownie. Tym razem przed wyjątkowo wymagającą publicznością Warsztatu Terapii Zajęciowej.
 • Mamy nowych ratowników. W Prudniku zakończył się kolejny kurs na stopień młodszego ratownika WOPR. Kto trzymał nowe uprawnienia?
 • Archiwum odkrywcy. Czas nigdy nie próżnuje. Aż trudno uwierzyć, że tak wyczekiwana noc sylwestrowa już za nami, a nowy 2023 rok nieubłaganie szybko mija. Jak co roku robimy postanowienia, snujemy refleksje o czasie, który nigdy nie próżnuje.
 • Spod tynku patrzy Neustadt. Rolnicza pamiątka z Tuwima. W ustronnym zakątku Prudnika zachowała się niecodzienna pamiątka z tekstem w języku niemieckim.
 • PLEBISCYT SPORTOWY. Trwa głosowanie w plebiscycie sportowym Tygodnika Prudnickiego.
 • Sport (piłka nożna). Pogoń musiałaby przystać na nasze warunki. Orlik szkoli do wieku trampkarza, dalszy etap rozwoju powinna zapewnić Pogoń w oparciu o oficjalną umowę współpracy korzystną dla obu klubów i piłkarzy – mówi w rozmowie z Mieczysławem Matczakiem trenerem prudnickiego Orlika Waldemar Bedryj. W gazecie wywiad z nim.
 • Sport (koszykówka). Smutne wyznanie Mordzaka. Pierwsza połowa meczu nie zapowiadała wysokiego zwycięstwa Pogoni nad Obrą w Kościanie.

>> TYGODNIK PRUDNICKI W E-PRENUMERACIE TANIEJ. SPRAWDŹ!!! <<

5 KOMENTARZE

 1. Cyt.:”Problemy należy nagłaśniać i dążyć do ich rozwiązania. Stanisław Isalski pisze o problemach prudnickiej społeczności seniorów. Często wynika ona z braku aktywności samych osób starszych… ”
  To prawda. Sam autor samochodem najchętniej wjechałby do sklepu. W końcu jest to złudzenie samo chodzenia 🙂 A tym samym aktywności.

  Cyt.: „Tymczasem seniorzy do grupa społeczna, która jest coraz liczniejsza…”
  Posunąłbym się dalej i powiedział, że „dominująca” w tym mieście. Ale co w związku z tym? Ubolewanie? Czy podjęcie prób nadania miastu oficjalnego statusu Sanatorium/Prosektorium?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here