Taka będzie pogoda w weekend. Słoneczka raczej nie zobaczymy

1
(fot. Andrzej Dereń)

Z zachodu na wschód na ziemi prudnickiej przesuwają się chmury niosące słabe i średnie opady śniegu. Synoptycy znów ostrzegają przed silnym wiatrem.

Przed godziną 8:30 biało zrobiło się w okolicach Prudnika, choć na wschodzie, w rejonie Głogówka, dopiero zaczął padać śnieg. To efekty przesuwającego się z zachodu na wschód śnieżno-deszczowego pasa chmur. Z map satelitarnych wynika, że opady wkrótce ustaną. W ciągu dnia temperatura może wzrosnąć nawet do +4/5 st. C. Cyfrowe prognozy zapowiadają krótkotrwałe wieczorne i nocne opady deszczu.

Synoptycy wydali ostrzeżenie 1 stopnia o silnym wietrze między innymi dla województwa opolskiego. „Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości do 45 km/h, w porywach do 75 km/h, z zachodu i północnego zachodu.” – informuje IMiGW. Ostrzeżenie obowiązuje od godz. 12.00 dziś (3.02) do godz. 3.00 nad ranem 4 lutego.

Jaka będzie pogoda w weekend? Temperatura ponownie spadnie do ok. -1/-2 st. C w dzień i -3/-6 st. C w nocy. Opadów nie będzie lub tylko słabe. Sobota będzie wietrzna, a niedziela spokojna. Niestety nadal zza chmur nie wyjrzy słonko, którego tak nam brakuje w ostatnich dniach.

Aktualnie (godz. 8:35) w Prudniku mamy -1,1 st. C.

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here