Poprawna segregacja papieru

0

Dziś chcemy zwrócić Waszą uwagę na poprawną segregację papieru. W ramach akcji #Prudnik_oDgarnięty, chcemy zachęcić każdego z Was do segregowania papieru w sposób właściwy i ekologiczny. Poświęćmy ten tydzień na przyjrzenie się swoim działaniom w tym zakresie.

Dlaczego segregacja papieru jest tak ważna? Otóż, poprawna segregacja papieru pozwala na jego odzysk i ponowne wykorzystanie, co ma kluczowe znaczenie dla ochrony środowiska. Ponadto, poprzez segregację papieru, zmniejszamy ilość odpadów trafiających na składowiska, co przyczynia się do zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.

Jak więc poprawnie segregować papier? Po pierwsze, warto pamiętać o usuwaniu wszelkich elementów metalowych czy plastikowych z papieru, takich jak zszywki, klipsy czy okładki. Następnie, papier należy składać w stosy lub wkładać do worków przeznaczonych specjalnie na ten rodzaj odpadów. Grafika poniżej pozwoli Wam zapoznać się z informacją lub upewnić co należy wrzucać do niebieskiego pojemnika.

Chcielibyśmy Was serdecznie zachęcić do włączenia się w akcję Prudnik_oDgarnięty i poprawnej segregacji papieru. Poświęćmy temu najbliższy tydzień, a później może wejdzie nam w nawyk. Dzięki temu, możemy wspólnie zadbać o naszą planetę i przyczynić się do zmniejszenia negatywnego wpływu na środowisko.

Z góry dziękujemy za każde Wasze działanie w tej kwestii!

Materiał informacyjny Gminy Prudnik kampanii #Prudnik_oDgarnięty (10)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here