PANS w Nysie kupi karetkę dla studentów. Kolejne inwestycje w sprzęt najwyższej klasy

0

Przed nami kolejna inwestycja w najwyższej klasy sprzęt, tym razem dla kierunku ratownictwo medyczne. W Collegium Medicum funkcjonuje już Centrum Symulacji Medycznej, ale będzie jeszcze bardziej nowoczesne. Do dyspozycji studentów zakupiona zostanie m.in. karetka.

Na kierunkach medycznych niezwykle ważne jest praktyka i zdobywanie umiejętności na sprzęcie, który odzwierciedla warunki pracy w placówce medycznej.

– Zakupimy prawdziwą karetkę, dzięki której nasi studenci sprawdzą się w realnych warunkach pracy ratownika medycznego – mówi Zbigniew Szlempo, Kanclerz PANS w Nysie.

Karetka będzie garażować przy Ujejskiego i w każdej chwili będzie do dyspozycji studentów i wykładowców.

– Do końca roku wykonamy także remont w Collegium Medicum i zaadaptujemy nowe pomieszczenia dla studentów, zakupimy kolejne nowoczesne urządzenia i już w kolejnym roku studenci będą mogli z tego korzystać – dodaje Zbigniew Szlempo, Kanclerz PANS w Nysie.

Do dyspozycji studentów będą m.in. fantomy, system kamer i rejestracji, aby móc doskonalić umiejętności niezbędne w zawodzie ratownika medycznego. Uczelnia na te inwestycje pozyskała 3 mln zł dofinansowania z obligacji przyznanych przez Prezesa Rady Ministrów RP. Przypomnijmy, że bardzo nowoczesne Monoprofilowe Centrum Symulacji Medycznej funkcjonuje również przy ul. Chodowieckiego.

Więcej w materiale wideo na www.facebook.com/PANSwNysie/videos/735040064641060 lub https://pans.nysa.pl/org/pans/blog/pans-kupi-karetke-dla-studentow-kolejne-inwestycje-w-sprzet-najwyzszej-klasy

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here