Nowe wozy dla OSP w 2023 roku. Jeden trafi do powiatu prudnickiego

0
Przekazanie wozu bojowego dla OSP Korfantów w 2019 roku. (fot. Andrzej Dereń)

W środę, 22 lutego br. wiceminister Maciej Wąsik zatwierdził zestawienie jednostek OSP, które w 2023 r. otrzymają dofinansowanie na zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych. Jest wśród nich jedna jednostka OSP z powiatu prudnickiego.

Strażacy ochotnicy z całego kraju otrzymają w tym roku 675 nowych pojazdów, w tym 180 lekkich samochodów ratowniczo-gaśniczych, 417 średnich oraz 78 ciężkich. Do województwa opolskiego trafi 24 z nich, w tym jeden do powiatu prudnickiego. OSP Wróblin w gminie Głogówek otrzyma samochód lekki.

Ochotnicze Straże Pożarne w tym roku zostaną także wyposażone w inny sprzęt strażacki. Na ten cel przeznaczonych zostanie ponad 236 milionów złotych. Pozwoli to na zakup m.in.: środków ochrony osobistej (mundury, hełmy, buty ochronne), sprzętu łączności, uzbrojenia (pilarki do drewna i metalu), sprzętu ratowniczo-gaśniczego (pompy, węże).

Nie jest do jedyny nowy nabytek jaki w tym roku trafi do strażaków z naszego powiatu. Już na początku marca fabrycznie nowy wóz bojowy odbiorą druhowie z OSP Racławice Śląskie. Natomiast w dalszym terminie o nowy pojazd wzbogaci się Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza w Prudniku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here