[FOTO/WIDEO] Będzie Rajd Maluchów!

1

Po trzyletniej przerwie do kalendarza prudnickich wydarzeń wraca jedna z najciekawszych i najpopularniejszych imprez na polsko-czeskim pograniczu – Rajd Maluchów! Termin: 27 maja (sobota).

Wydarzenie z okazji Dnia Dziecka zapoczątkowane w 1979 r., wtedy jeszcze pod nazwą Rajd Przedszkolaków, szybko zyskało uznanie w oczach nie tylko prudniczan. Ideą imprezy jest rodzinne przejście turystycznej trasy z prudnickiego parku do górskiego Chocimia i organizacja na miejscu pikniku z grami i zabawami. Przez pierwsze lata finał rajdu znajdował się na szczycie Zajęczej Kępy, potem, ze względów organizacyjnych i bezpieczeństwa (sąsiedztwo czynnego kamieniołomu), trasę skrócono do Chocimia i znajdującego się tam hipodromu Stadniny Koni Prudnik.

Żelaznymi atrakcjami (z wyjątkami) rajdu były wspomniane gry, strażacka grochówka z kotła, wizyta wozu strażackiego z obowiązkowym polewaniem wodą oraz plakietka/odznaka. Długi czas głównym elementem plakietek byli bohaterowie najpopularniejszych bajek z telewizji.

Pomysłodawcą rajdu było małżeństwo Zagłobów – Zyglerów, działaczy prudnickiego Oddziału PTTK, który to od początku dziś jest głównym organizatorem imprezy. Z czasem w realizację rajdu włączyła się Gmina Prudnik – Prudnicki Ośrodek Kultury i inne jednostki organizacyjne samorządu. Dofinansowanie płynęło także z samorządów Powiatu Prudnickiego i Województwa Opolskiego. Pozyskiwano też środki z różnych programów, w tym unijnych. W tym roku na pewno będzie wsparcie gminnej Agencji Sportu i Promocji, bo i też w jej biurze w roboczym kalendarzu widnieje nazwa dziecięcej imprezy, co widać na załączonym zdjęciu.

I jeszcze jedno. Ptaszki w parku ćwierkają, że na rajdzie będzie niesamowity duet klaunów Ruphert i Rico, a to oznacza, że zabawa zamieni się w wielkie, wesołe szaleństwo dla dzieci i dorosłych!

Tygodnik Prudnicki jak żadne inne medium wiernie kibicuje imprezie.

W roboczym kalendarzu imprez Agencji Sportu i Promocji w Prudniku na 2023 rok jest Rajd Maluchów! (fot. Andrzej Dereń)

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here