WOŚP. Wynik z Prudnika – 64 865,77 zł !!!*

1

Z gwiazdką, bo kwota może jeszcze ulec zmianie i to zapewne górę. 🙂 Suma potężna. Dość powiedzieć, że w 2022 r., po podliczeniu całości wyszło 42 415,70 zł! Obok złotówek wrzucono również 220 euro, 650 koron czeskich, 4300 forintów (!), 1 dolar amerykański i kilka monet w innych walutach.

Na doskonały wynik pracowało 119 wolontariuszy, którzy działali na terenie Prudnika i sąsiednich miejscowości. Kwestarze stali przed kościołami, przy sklepach i dyskontach. Dobrą, nową „miejscówką” było centrum handlowe w Lubrzy.

WIDEO – WOŚP: GŁOGÓWEK I PRUDNIK:

Podziękowania należą się przede wszystkim młodym wolontariuszom, którzy mimo zimna, wypełnili z uśmiechem swoje zadanie. Wśród nich są członkowie Szkolnego Klubu Wolontariuszy Serduszko przy Szkole Podstawowej nr 1 w Prudniku pod opieką nauczyciela Jarosława Szwadowskiego (są na zdjęciu!). Sztab WOŚP zawsze może liczyć na aktywnych działaczy prudnickiego Oddziału PTTK, którzy organizują marsz w ramach Biegu „Policz się z Cukrzycą”, a także od południa do wczesnej nocy liczą w Prudnickim Ośrodku Kultury pieniądze. Wspomniany bieg (pisaliśmy o nim TUTAJ) to ważna cegiełka do organizacji wydarzenia dołożona przez Agencję Sportu i Promocji. Wolontariuszy wsparła Restauracja „Aleja Win” zapraszając na posiłek. Dom Kultury przygotował, wspólnie z artystami, blok muzyczny, którzy zrealizowany został w Kinie „Diana”. Szczególne i osobne podziękowania należą się Joannie Korzeniowskiej, szefowej prudnickiego sztabu, która na wiele dni przez finałem i sporo dni po jego zakończeniu będzie pracować nad tym, by wszystko było dopięte na ostatni guzik.

1 KOMENTARZ

  1. Byloby wiecej datkow gdyby juz w sobote sluzby posypaly oblodzone chodniki w Prudniku ,a tak mieszkancy aby nie zrobic sobie krzywdy, poruszali sie slizgiem , i na czworakach Jak roboty!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here