WOŚP. W Walcach i Strzeleczkach rekordowo

0

Radość w Walcach, gdzie mieszkańcy gminy hojnie sypnęli kasą, przekazując na rzecz WOŚP 16 811, 31 zł. Doskonale zbiórka poszła również w gminie Strzeleczki

– To rekord – cieszy się z wyniku Arkadiusz Maus z Gminnego Ośrodka Kultury w Walcach. – W ubiegłym roku zebraliśmy 10. 480, 59 zł.

Walce rozliczają się w ramach sztabu WOŚP w Krapkowicach. Na terenie gminy działało 16 wolontariuszy. Do idei pomocy włączyli się organizatorzy Gali Noworocznej, przeprowadzając w trakcie koncertu licytacje gadżetów Orkiestry oraz z GOKU-u. Pamiątkowe gadżety w postaci kubków i kalendarzy przekazała również Fundacja Pałacu Rozkochów – Pomiędzy.

W gminie Strzeleczki zebrano 20 990,59 zł i 7,10 euro.

– Dziękuję wszystkim wolontariuszom zaangażowanym w tegoroczna kwestę, ale przede wszystkim słowa uznania należą się ludziom dobrej woli, naszym mieszkańcom. Jesteście wielcy i wspaniali! – komentuje wójt gminy Marek Pietruszka. – Cieszę się, że dołożymy swoją cegiełkę do tak szczytnego celu, jakim jest walka z sepsą.

W Strzeleczkach siłami uczniów miejscowej Szkoły Podstawowej oraz grupom działającym przy Gminnym Ośrodku Kultury zorganizowano blok wydarzeń artystycznych. Poprowadził go Maciej Krzemiński, reporter Polsat News.

GMINA WALCE:

GMINA STRZELECZKI:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here