Uwaga! Rano może być ślisko na drogach i chodnikach!

2

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie o oblodzeniu.

Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników, po opadach deszczu, deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu, powodujące ich oblodzenie. Temperatura minimalna około -2°C, temperatura minimalna przy gruncie do około -4°C – informują synoptycy. Być może czekać nas będzie skrobanie szyb w samochodach. Ostrzeżenie obowiązuje do godz. 8:00, 19 stycznia, m.in. dla powiatów: prudnickiego, nyskiego, głubczyckiego, kędzierzyńsko-kozielskiego i opolskiego.

2 KOMENTARZE

  1. Ale oprócz informowania o tym należy też coś robić w tym kierunku żeby ludziom ułatwić funkcjonowanie i posypywać te śliskie chodniki a jak jest śnieg to go oDgarniać bo niestety ale Prudnik pod tym względem jest zapuszczony i prawie nikt o to nie dba co potwierdzają osoby przyjeżdżające do Prudnika z innych miast Polski

  2. Lód i śnieg czym prędzej czy później się stopi i popłynie do morza. Takie są prawa natury. Po co marnować pieniądze na odśnieżanie czy posypywanie. Póżniej tylko buty zniszczone od soli, samochody zagnite od soli, roślinność usycha od soli a piasku też sypać nie powinno się bo później nie ma kto sprzątać i syf jest, nanosi się do domu i piasek i sól, rowerem nie ma jak jeachac po ścieżce rowerowej bo sam piasek. Więc to nie żadnę zapuszczenie i brak dbałości tylko ekologia narzucona przez Unię Europejską.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here