Już w ten weekend Wielka Orkiestra. Sprawdź, co się wydarzy w Twojej gminie

3

Niektórzy czekają na tę niedzielę cały rok. Są osoby, które społecznie nie są aktywne, ale raz na 12 miesięcy obowiązkowo rzucają wszystko, by wolontariacko wesprzeć akcję Jerzego Owsiaka. Co w związku z WOŚP-em wydarzy się w naszych okolicach?

Prudnik – muzycznie, biegiem i turystycznie

Tradycyjnie bazą WOŚP będzie Prudnicki Ośrodek Kultury, natomiast w Kinie Diana odbędzie się kilkugodzinny, zróżnicowany gatunkowo koncert (od godz. 15.00), podczas którego wystąpią: wokaliści Dziecięcego Studia Piosenki oraz zespoły taneczne POK, Zbigniew Zagłoba-Zygler i Zdzisław Huk (16.00), Antoni Węglarz (16.30), Wojciech Kroczak (17.00), wokaliści I LO w Prudniku (17.30), Małgorzata Majewska, Mariusz Wojtczak, Tomasz Pusz (18.00), Kacper Haczkiewicz (18.30), Wiktoria i Grzegorz Wojtowicz (19.00) oraz czeska grupa The Lucky Ones (19.30).

Do wydarzenia dołącza Agencja Sportu i Promocji, która organizuje – w Prudniku to już też tradycja – Bieg Policz się z Cukrzycą. Do przebiegnięcia będą trzy okrążenia wokół Parku Miejskiego, co daje odległość ok. 5 km. Zbiórka i start o godz. 12.00 przy altanie. Aby wziąć udział w biegu należy wypełnić i dostarczyć kartę zgłoszeniową do biura zawodów (ASiP, Ratusz – Rynek) lub wysłać skan na e-mail: asip@asipprudnik.pl.

(mat. ASiP Prudnik / WOŚP)
(mat. ASiP Prudnik / WOŚP)

Częścią akcji biegowej będzie turystyczny przemarsz zorganizowany przez Komisję Turystyki Górskiej Oddziału PTTK Prudnik na trasie: park – Kapliczna Góra – Okopowa – Święta Góra – Kozia Góra – Lipy – park. Łącznie prawie 10 km. Na trasie zaplanowano kiełbaskę z ogniska, pieczywo i herbatę (poczęstunek gratis). Wyjście z parku o godz. 9.30.

Głogówek – z pyszną grochówką

Ową grochówką częstować będą członkowie Bractwa Motocyklowego z Głogówka. Centrum Kultury, podobnie jak w innych miastach, przygotowało blok występów muzycznych. Na scenie ośrodka zaprezentują się (po oficjalnym otwarciu o godz. 16.00): grupa taneczna CK (16.10), grupa musicalowa CK (16.45), Ekaterindance KS Fortuna (pokaz taneczny, 17.10) oraz zespół Hooker (18.00). Wolontariuszy głogóweckiego sztabu spotkać będzie można w mieście oraz w: Racławicach Śląskich, Biedrzychowicach, Mochowie, Starych Kotkowicach, Wierzchu i Wróblinie. Zaplanowano również licytację gadżetów podczas koncertu w Centrum Kultury.

Biała – tu też będą wolontariusze

Na terenie gminy Biała również spotkacie wolontariuszy WOŚP, choć w tym roku podczas finału Orkiestry nie będzie imprezy towarzyszącej. Baza wolontariuszy znajdować się będzie w Gminnym Centrum Kultury przy ul. Prudnickiej.

Walce – z Galą Noworoczną

Walecki WOŚP uświetni Gala Noworoczna w Gminnym Ośrodku Kultury w wykonaniu Orkiestry Reprezentacyjnej Euroregionu Pradziad pod batutą Andrzeja Weinkopfa i Tomáša Uhlířa (wstęp wolny, ale obowiązują wcześniejsze wejściówki do odebrania w GOK-u). Podczas koncertu odbędzie się licytacja gadżetów WOŚP. Oczywiście jak wszędzie i tutaj na terenie gminy spotkamy wolontariuszy Orkiestry.

Strzeleczki – nie tylko z orkiestrą

Na brak atrakcji nie będą narzekać ci, którzy 29 stycznia odwiedzą Dom Kultury w Strzeleczkach. Od godz. 16.00 do późnych godzin wieczornych prezentować się będą wokaliści, tancerze i orkiestranci. O wspomnianej godzinie wystąpią z pokazem tanecznym mistrzowie Polski – Mini Formacja Scorpion Boom. Ok. godz. 17.00 i 18.00 odbędą się licytacje, a o 18.45 wystąpi Parafialna Orkiestra Dęta ze Strzeleczek. Kwesta odbywać się będzie przy kościołach po mszach.

Korfantów – w mieście i na wsiach

Na terenie tej gminy kwestarze pojawią się w: Korfantowie, Kuźnicy Ligockiej, Rzymkowicach, Ścinawie Małej, Ścinawie Nyskiej, Przechodzie i Jegielnicy. Akcję koordynuje Miejski Dom Kultury w Korfantowie.

Głuchołazy – Lokomotywa Pana Mariana

W Głuchołazach blok wydarzeń WOŚP-owych rozpocznie się o godz. 15.30 od koncertu Orkiestr Dętej Gór Opawskich. Potem będzie śpiewanie, tańce i inne swawole. Nie zabraknie licytacji i atrakcji pozascenicznych, jak na przykład tajemniczo brzmiąca Lokomotywa Pana Mariana.

W tym roku datki ze zbiórki przeznaczone będą na zakup urządzeń i aparatury pozwalającej na przyspieszenie diagnostyki zakażeń sepsą.

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here