[FOTO] Zobacz, jak było na Biegu „Policz się z Cukrzycą”

0

Trwa 31. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Prudniku po godz. 12.00 odbył się Bieg „Policz się z Cukrzycą”.

O tym, co i gdzie się wydarzy w ramach WOŚP pisaliśmy TUTAJ. Imprezy o charakterze muzycznym rozpoczynać się będą w poszczególnych gminach po godz. 15.00.

O godz. 12.00 z inicjatywy Agencji Sportu i Promocji w Prudniku rozpoczął się Bieg „Policz się z Cukrzycą”.

  • – Mieliśmy dotąd cztery edycje biegu – mówi dla „TP” dyrektor ASiP Małgorzata Halek. – Pierwsza odbyła się w parku i polegała na przebiegnięciu dwóch kółek wokół niego. Dwie kolejne edycje miały charakter wirtualny ze względu na panującą wówczas pandemię. W tym roku wracamy do tradycyjnej organizacji i jak widać cieszą się one o wiele większą frekwencją od biegów indywidualnych. Wtedy to było około 50-60 uczestników, dziś na pewno będzie ich ponad 100.

Najszybciej prawie 5-kilometrową trasę przebiegł 12-letni (!) Tomasz Grzywacz z Prudnika. W gronie biegaczy nie dało się nie zauważyć reprezentantów LZS Łąka Prudnicka (charakterystyczne koszulki). Nie po raz pierwszy biegł także wiceburmistrz Prudnika Jarosław Szóstka.

W tym roku datki ze zbiórki Jurka Owsiaka przeznaczone będą na zakup urządzeń i aparatury pozwalającej na przyspieszenie diagnostyki zakażeń sepsą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here