[FOTO/WIDEO] Ulica Nowa jak nowa

2

Zakończyła się modernizacja, czy raczej budowa ulicy Nowej w Łące Prudnickiej.

Inwestycja Gminy Prudnik realizowana była przez niemal cały 2022 roku i została dofinansowana ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, którym dysponuje samorząd Województwa Opolskiego. Koszt drogi to 586 tys. zł, z czego 310 tys. to wspomniane finanse zewnętrzne.

Impulsem do budowy ulicy były nie tylko potrzeby mieszkańców posesji, ale i chęć uporządkowania części otoczenia nowego obiektu wielofunkcyjnego gminy z Domem Kultury, salą sportową, przedszkolem i remizą, który stoi w sąsiedztwie ulicy. Zadanie objęło 230 metrów drogi z nową nawierzchnią, chodnikami, studniami chłonnymi, kanalizacją, kanałem technologicznym i oświetleniem.

UROCZYSTE OTWARCIE UL. NOWEJ W ŁĄCE PRUDNICKIEJ (20 STYCZNIA):

– Cieszę się szczęściem mieszkańców, którzy nie tak dawno przychodzi do mnie i pytali, kiedy w końcu znikną te kałuże, wstyd! Ja się z państwem zgadzałem, że to był wstyd, ale teraz mówimy o tym już w czasie przeszłym – mówi burmistrz Grzegorz Zawiślak, który wskazuje radnego gminnego Rafała Bolibrzuch, jako tego, który formalnie zainicjował temat budowy drogi.

– Obszary wiejskiej w naszym województwie to prawie 95 procent powierzchni i pół miliona Opolan, którzy mieszkają w ponad 1020 wsiach. Bardzo istotne jest, w jakich warunkach mieszkamy i żyjemy, i nie ukrywam, że zazdroszczę państwu tej infrastruktury, którą tutaj widzę – mówi reprezentujący Zarząd Województwa Opolskiego Antoni Konopka.

– Chciałam zaznaczyć, że dwie rodziny mieszkają na ul. Nowej już ponad 40 lat, więc jesteśmy wszyscy bardzo zadowoleni – to z kolei głos sołtys Łąki Grażyna Dancewicz, która w imieniu mieszkańców po dziękowała przedstawicielowi władz województwa, burmistrzowi,  naczelnikowi Wydziału Inwestycji Urzędu Miejskiego i jego pracownikom oraz gminnego radnemu Rafałowi Bolibrzuchowi.

Burmistrz zapowiedział, że w kolejce czekają następne inwestycje drogowe. Jedną z nich jest ulica Działkowa łączą Prudnik z Łąką.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here