[FOTO/WIDEO] [AKTUALIZACJA] Pożar lokalu w centrum Prudnika

0

Straż pożarna oraz policja interweniowały przy ul. Batorego w Prudniku, gdzie doszło do całkowitego spalenia znajdującego się tam lokalu gastronomicznego.

Więcej na ten temat wkrótce.

[AKTUALIZACJA, 12.01.2023, 9:35] Straż pożarna otrzymała zgłoszenie o pożarze o godz. 22.47.

– W akcji uczestniczyło pięć zastępów Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w sile 11. osób, cztery jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w składzie 24. osób, pogotowie ratunkowe, energetyczne, gazowe, policja oraz zarządcy nieruchomości – informuje TP oficer prasowy komendanta powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Prudniku st. bryg. Tomasz Protaś. –  Jeszcze przed przybyciem jednostek straży pożarnej ogień wydostał się na zewnątrz budynku.

Ogień i dym ogarnęły część elewacji, zagrażając również od zewnątrz mieszkaniom w sąsiedztwie lokalu. Mieszkańcy samodzielnie lub z pomocą strażaków ewakuowani zostali z mieszkań. Według informacji straży było to 10 osób. Sytuacja była groźna, ponieważ lokal znajduje się w ciągu starych kamienic w gęstej zabudowie miejskiej. Inspektor nadzoru budowlanego zakazał tymczasowego użytkowania zarówno lokalu gastronomicznego jak i mieszkań.

Ostatni pojazd straży zabezpieczający miejsce pożaru odjechał z ul. Batorego o godz. 2.13.

Przyczyny pożaru ustala policja, która prowadziła działania wyjaśniające również w godzinach porannych. Z tego powodu część ul. Batorego na wysokości Wieży Bramy Dolnej jest zamknięta dla ruchu.

[AKTUALIZACJA, 12.01.2023, 10:45] Jak informuje wiceburmistrz Jarosław Szóstka z użytku wyłączono budynek nr 3 (z pizzerią): – Sprawa dotyczy tylko jednej rodziny, która nie chciała skorzystać z naszej pomocy i poszła do rodziny lub znajomych.

W lokalu gastronomicznym nie było instalacji gazowej.

[AKTUALIZACJA, 12.01.2023, 10:50] Na miejsce zdarzenia ponownie dotarły w trybie alarmowym pojazdy straży pożarnej.

W godzinach porannych część ul. Batorego w Prudniku nadal była zamknięta. (fot. Andrzej Dereń)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here