Zaproszenie. II Jarmark Adwentowy w Pałacu Rozkochów – grzaniec, kramy, muzyka i barokowe tańce!

5

Po raz drugi w Pałacu Rozkochów odbędzie się Jarmark Adwentowy (niedziela, 11 grudnia). To jedno z bardziej niezwykłych miejsc na mapie przedświątecznych wydarzeń nie tylko na ziemi prudnickiej ale i w Euroregionie Pradziad. Obok licznych kramów będzie koncert orkiestry, ukraińskie pieśni i barokowe tańce!

O niecodzienności miejsca świadczy przede wszystkim pałac z klimatem budowli zapomnianej, który powoli przygotowuje się do wielkiego remontu.

Około 20 kramów rozstawionych zostanie na dziedzińcu w tle budowli oraz w samym pałacu. Na stoiskach będzie można kupić rękodzieło: maskotki z szydełka, ozdoby z drewna, wianki, stroiki, ozdoby świąteczne i choinkowe, ręcznie robione kartki świąteczne, drewniane figury, ceramikę, biżuterię, czy kosmetyki (lista może się wydłużyć). Będą też artykuły spożywcze, głównie wykonywane domowymi sposobami: miody, makarony, słodycze, w tym pierniki, wino, ukraińskie specjały. Na stoisku Flagolie będzie można kupić świecie sojowe, w tym serię herbowych świec Pałacu Rozkochów.

FILMOWE ZAPROSZENIE NA JARMARK W ROZKOCHOWIE:

– Serdecznie zapraszamy do udziału w jarmarku, na naszym stoisku będzie można kupić dwa nowe wzory pałacowych szolek, czyli kubków oraz kalendarze, które na dniach dotrą do nas z drukarni. W formie datków mamy też serię świec herbowych Pałacu Rozkochów – zachęca prezes Fundacji Pałacu Rozkochów Piotr Kulczyk.

W programie artystycznym przewidziano koncert Waleckiej Orkiestry Dętej „Capri” pod batutą Marka Śmiecha (od godz. 14.00), występ pań z Ukrainy oraz specjalny program z epoki baroku z wykonaniu grupy Komes Dworski (dawne stroje i tańce).

Jarmark rozpocznie się o godz. 14.00.

Tradycyjnie datki z wejściówek na jarmark (15 zł) przeznaczone zostaną na odnowę pałacu, ale też „w cenie” każdy otrzyma kubek grzanego wina oraz kiełbasę, którą będzie można upiec na jednym z ognisk. Dzieci wchodzą bezpłatnie.

Organizatorami wydarzenia są: Sołectwo Rozkochów, Gmina Walce, Stowarzyszenie Odnowi Wsi Rozkochów, DFK Rozkochów, Młodzieżowa Rada Gminy Walce oraz Fundacja Pałacu Rozkochów – Pomiędzy. Tygodnik Prudnicki i Portal Informacyjny TerazPrudnik.pl patronują wydarzeniom w Pałacu Rozkochów.

5 KOMENTARZE

    • Barokowy pałac. Pasuje. Może poznamy jakiś XVIII-wieczny taniec świąteczny? Grupa Komes Dworski wystąpi społecznie, za co Fundacja Pałacu jest niewymownie wdzięczna.

    • Specjalnie dla ciebie przyjadą Rosjanie i zaśpiewają Swiaszcziennaja Wojna. Zadowolony? Chwała walczącej z kacapskim okupantem Ukrainie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here